Ruský hokejista Mozyakin
Foto: Facebook - IIHF

ZOH 2018: Češi se v semifinále utkají s Ruskem

Ruský hokejista Mozyakin

Je rozhodnuto. Čeští hokejisté se v semifinálovém zápase střetnou s Ruskem, které dnes dokázalo lehce porazit Norsko.

OAR: NORSKO 6:1

První gól v zápase vstřelili Rusové. Na konci osmé minuty překonal norského brankáře Haugena útočník Mikhail Grigorenko. Olympijští sportovci Ruska i nadále ukazovali roli favorita. O pět minut později to bylo již 2:0, když se trefil Nikita Gusev, který už zaznamenal na turnaji pět bodů (1+4). O chvíli později trefil Pavel Datsyuk brankovou konstrukci. Čtyřicet sekund před koncem první třetiny zvýšili hokejisté Ruska již na tříbrankový rozdíl. Vyacheslav Voynov prostřelil houšť těl. Svěřenci Olegse Znarokse přestříleli Nory v první periodě poměrem 19:2.

Vstřeleného gólu se dočkali také Norové. V osmadvacáté minutě se trefil Alexander Bonsaksen, který snížil na rozdíl dvou branek. Severská radost netrvala dlouho. Rusové vstřelili o několik chvil později další gól a třibrankový náskok si vzali zpět. Přesilovou hru využil Sergej Kalinin. Norové zbytečně faulovali a dali soupeři další přesilovku, kterou dokázali opět využít. Tentokrát se trefil Nikita Nesterov. byla to již třetí využitá přesilová hra Ruska.

Hokejisté Ruska přidali šestou branku v třiapadesáté minutě z hole Ivana Telegina. Rusové tak jednoznačně postupují do semifinále olympijského turnaje.

Momenty zápasu

1:0 Mikhail Grigorenko

2:0 Nikita Gusev

3:0 Vyacheslav Voynov

3:1 Alexander Bonsaksen

4:1 Sergej Kalinin

5:1 Nikita Nesterov

6:1 Ivan Telegin

Odpoledne nás čekají ještě zbývající čtvrtfinálové zápasy.

13:10 Švédsko: Německo

13:10 Finsko: Kanada

Čeští hokejisté se utkají v semifinále s výběrm ruských sportovců v pátek od 13:10.

295 77