hokej - Motor České Budějovice

WSM LIGA: Ve čtvrtfinálových zápasech se daří favoritům

Ve středu se uskutečnily druhé čtvrtfinálové souboje v WSM ligy. I podruhé se lépe dařilo favorizovaným týmům, všechny nad svým soupeřem vedou 2:0 na zápasy.

Článek WSM LIGA: První čtvrtfinálový bod braly Karlovy Vary, České Budějovice, Kladno a Slavia WSM LIGA: První čtvrtfinálový bod braly Karlovy Vary, České Budějovice, Kladno a Slavia V prvních čtvrtfinálových duelech WSM ligy se střetly Karlovy Vary se Vsetínem, České Budějovice s Havířovem, Jestřábi z Prostějova odehráli duel proti Kladnu a pražská Slavia vyzvala Přerov. HC ENERGIE KARLOVY VARY VS VHK ROBE VSETÍN

I ve druhém utkání mezi Karlovými Vary a Vsetínem byli aktivnější domácí. První branka padla až 35 sekund před koncem úvodní periody, ze vstřeleného gólu se radoval Gorčík, který vypálil ihned po vhazování. Jeho pokus překonal bezmocného Jekela. Hráči Karlových Varů rozehráli druhou třetinu stejně, jako tu první ukončili. Odehrálo se pouhých 37 sekund a domácí se mohli radovat ze vstřelené druhé branky, o kterou se přičinila dvojice Flek - Rachůnek, kteří ujeli do přečíslení. Flek nahrál Rachůnkovi, který vymetl všechny pavučiny, který měl vsetínský gólman v bráně. Jekel v polovině obdržel třetí gól a šel střídat. Ve vsetínské svatyni ho nahradil Šurý. I střídající gólman brzy kapituloval. Beránek získal perfektní přihrávku a ještě famózněji zakončil. Po čtyřiceti minutách domácí vedli už 4:0, na konečných 5:0 navýšil v poslední dvacetiminutovce Flek.

Branky a nahrávky: 20. Gorčík (Kovačevič, Skuhravý), 21. T. Rachůnek (Flek), 30. Tuominen (Gríger, O. Beránek), 39. O. Beránek (Gríger, Tuominen), 53. Flek (T. Rachůnek, Plutnar)

Karlovy Vary: Vsetín 5:0 (na zápasy 2:0)

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE VS AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Duel mezi Motorem a Havířovem byl dnes vyrovnanější než ten předchozí. V úterním utkání České Budějovice deklasovaly svého soupeře pěti brankami. Ve středu šli však jako první do vedení hokejisté Havířova, kteří zároveň prolomili střelecké neštěstí v Budvar aréně v letošní sezóně. O zhruba dvě minuty později se celá českobudějovická aréna chvěla v základech, když Čermák doklepl puk zá záda havířovského brankáře a vyrovnal na 1:1. V šestnácté minutě se trefil Novák, který poslal domácí do jednobrankového vedení. Ve druhé třetině dokázali havířovští vyrovnat, ale ne na dlouho. Vít Jonák bekhendovou kličkou zakončil a Motor se znovu ujal jednobrankového vedení. Za stavu 3:2 skončila druhá část druhého čtvrtfinálového utkání mezi Motorem a Havířovem. V závěrečné periodě Motor nedopustil vyrovnání i přes to, že Azet v úplném závěru zkusil hru v šesti. Heřman trefil vteřinu před koncem odkrytou havířovskou svatyni a upravil stav na konečných 4:2. České Budějovice pojedou do Havířova s dvouzápasovým náskokem.

Branky a nahrávky: 5. Čermák (Jonák, Rob), 16. Martin Novák (M. Bárta), 32. Jonák (Dostálek), 60. Heřman (Vampola) – 2. Pořízek (Dudek), 29. Fronk (Krisl)

České Budějovice: Havířov 4:2 (na zápasy 2:0)

Jdeme na to 💪💙 #azhavirov #myjsmeazet #azetdosemifinale

Příspěvek sdílený AZ Residomo Havířov (@azhavirov),

Úvodní buly vhozeno, jdeme na to! #PlayOff2018 #CEBvHAV

Příspěvek sdílený ČEZ Motor České Budějovice (@hcmotor),

RYTÍŘI KLADNO VS LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

I když v prvním utkání Kladno porazilo Prostějov 4:2, utkání bylo velmi vyrovnané až do posledních minut. Totéž platilo ve středečním druhém zápase. První větší šanci měli hráči Kladna, když Machač z pravého kruhu nahodil puk na branku soupeře, kam si najel Hořava. Prostějovský gólman včas skákavý kotouč zastavil. Ve druhé třetině si největší šanci vytvořil Dvořáček, který našel Venkrbce a ten zápěstím vypálil, Cikánek ho lapačkou vychytal. První branka padla až v závěrečné dvacetiminutovce, když se trefil Kloz, který pohotovou střelou z mezikruží procedil puk zá záda prostějovského gólmana. Později šli domácí do dvoubrankového vedení, ale ne na dlouho. Utkání ještě zdramatizovala přesná trefa Venkrbce, který snížil zhruba dvě minuty před konce třetí třetiny na rozdíl jedné branky. Prostějov zkusil v závěru hru v šesti, gól však nevstřelil a Kladno vyhrálo i druhý vzájemný čtvrtfinálový zápas.

Branky a nahrávky: 51. J. Kloz (D. Tůma), 57. R. Přikryl – 58. Venkrbec (Divíšek, Rudovský)

Kladno: Prostějov 2:1 (na zápasy 2:0)

Za chvíli to 🌋 #jsmeprostejov

Příspěvek sdílený LHK Jestřábi Prostějov (@lhkjestrabiprostejov),

HC SLAVIA PRAHA VS HC ZUBR PŘEROV

Úvodní zápas, který vyhrála Slavia, naznačil, že celá série bude velice vyrovnaná. Ve druhém utkání si diváci museli počkat na první branku až do patnácté minuty, kdy Zubři využili dvojnásobnou početní výhodu. Pšurný zpoza branky nahrál Palovi, který vymetl levou pavučinu Honzíkovy branky. Od té chvíle byli aktivnější hosté. Ve druhé periodě však Kolařík poslal tvrdou střelou na branku Přerova, kterou tečoval jeden z hostujících a puk se odrazil k Račukovi, který ho jen poslal k pravé tyčce. Po čtyřiceti minutách byl stav 1:1. Rozhodující gól vsítil Krejčík. Sešívaní si jednobrankové vedení pohlídali a nedali Zubrům žádnou příležitost vyrovnat. Série se tedy stěhuje do Přerova za stavu 2:0 pro Pražany.

Branky a nahrávky: 38. Račuk (Šagát, Kolařík), 50. L. Krejčík (Z. Doležal, Nedvídek) – 15. Pala (Pšurný, Šlahař)

Slavia Praha: Přerov 2:1 (na zápasy 2:0)