Rytíři Kladno

WSM LIGA: První čtvrtfinálový bod braly Karlovy Vary, České Budějovice, Kladno a Slavia

V prvních čtvrtfinálových duelech WSM ligy se střetly Karlovy Vary se Vsetínem, České Budějovice s Havířovem, Jestřábi z Prostějova odehráli duel proti Kladnu a pražská Slavia vyzvala Přerov.

HC ENERGIE KARLOVY VARY VS VHK ROBE VSETÍN

Karlovy Vary se do čtvrtfinále probojovaly z první pozice, naopak Vsetín až z osmého posledního postupového místa. I přes to Energie v základní části třikrát se soupeřem ze Vsetína padla.

První duel čtvrtfinálového souboje začal velmi opatrně. Žádný z týmů nechtěl udělat první chybu. První branka padla až ve čtrnácté minutě, kdy se z nenápadné akce prosadili domácí. Osmík dokázal zaplout do útočného pásma a vystřelit pohotovou střelu, která zapadla ke vzdálenější tyči vsetínské svatyně. Ve druhé periodě dokázaly Karlovy Vary odskočit svému soupeři na rozdíl dvou branek, ale vzápětí i Vsetín vstřelil gól a stav zkorigoval. Domácí poté využili dvě početní výhody a po čtyřiceti minutách vedli o tři branky. V závěrečné třetině padla ještě jedna přesná trefa a Karlovy Vary porazily Vsetín 5:1.

Karlovy Vary: Vsetín 5:1 (na zápasy 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Osmík (Vrdlovec, Sičák), 21. Flek (Plutnar), 29. Podlipnik (O. Beránek, Vrdlovec), 36. Vrdlovec (Kohout, Kverka), 46. Osmík (Vrdlovec, Kovačevič) – 27. Teper (Protasenja)

Jsme připraveni 💪

Příspěvek sdílený VHK ROBE Vsetín (@vhkvsetin),

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE VS AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

České Budějovice postoupily do vyřazovací části sezóny z druhé příčky. I když dlouhodobě držely první místo, v posledních kolech se jim moc nedařilo, a tak se musely spokojit s druhým místem. Jejich soupeřem je Havířov, který v základní části skončil na sedmé pozici. Vzájemná bilance obou týmů je v základní části vyrovnaná.

Motor  i přesto, že se mu v posledních zápasech nedařilo, ukázal, jaká je v něm síla. I jeho fanoušci se na první duel pořádně připravili v podání chorea a transparentu s nápisem „Bojujte za Motor!“.  O úvodní gól se postaral Václav Nedorost, který využil přesilovou hru. I havířovští si dokázali vytvořit několik slibných šancí, brankář Petr Kváča však ani jednu nepustil, a po první dvacetiminutovce České Budějovice vedly 1:0. Ve druhé periodě přidali domácí další dvě přesné rány, naopak Havířov na českobudějovického gólmana nevyzrál. Z dobré příležitosti se netrefili Sikora ani Maruna. V závěrečné části se do listiny střelců zapsali také Květoň a Vráblík, který navyšoval na konečných 5:0.

České Budějovice: Havířov 5:0 (na zápasy 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Nedorost (Dostálek, Vampola), 21. Vampola (Kutlák, Nedorost), 35. Nedorost (Vampola), 44. L. Květoň (Vampola), 59. Vráblík (J. Mikyska, Kváča)

RYTÍŘI KLADNO VS LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Další čtvrtfinálový souboj odehrají hráči Kladna a Prostějova. Tato dvě mužstva se střetla docela nedávno, a to v rámci 52. kola WSM ligy. V utkání jasně dominovali domácí, kteří porazili Prostějov vysoko 7:2. Hra obou celků byla vždy plynulá, měla náboj a vstřeleno bylo hned několik branek.

Něco podobného bylo k vidění i v úterním duelu. První třetina byla spíše oťukávací, nikdo nechtěl udělat první chybu. Úvodní gól diváci spatřili až ve druhé periodě 11 sekund po úvodním vhazování, když si Machač najel do útočné třetiny a vypálil. Jeho rána prolétla až za záda prostějovského gólmana Neužila.  Jestřábi na tuto branku reagovali vstřelením vyrovnávajícího gólu, ale ani nerozhodný stav dlouho nevydržel. Vzápětí na to Strnad procedil kotouč skrz betony a Kladno se podruhé v utkání dostalo do jednobrankového trháku. Vyrovnané utkání pokračovalo dál, když Rudovský ve 36. minutě vyrovnal na 2:2. Ve třetí periodě se dokázal prosadit Tůma, který přiblížil Kladno k zisku prvnímu bodu. Hosté zkusili v závěru hru v šesti, kterou ztrestal Zikmund. Rytíři z Kladna porazili Prostějov 4:2.

Kladno: Prostějov 4:2 (na zápasy 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Machač (Štich), 30. J. Strnad (Machač, Štich), 54. D. Tůma (M. Hořava), 60. Zikmund – 27. V. Meidl (Švec, Žovinec), 36. Rudovský (Nouza, Divíšek)

🌋💥 #jsmeprostejov

Příspěvek sdílený LHK Jestřábi Prostějov (@lhkjestrabiprostejov),

HC SLAVIA PRAHA VS HC ZUBR PŘEROV

Do čtvrtfinále se také probojovali hráči Slavie a Přerova. Bilance těchto týmů je velmi zajímavá. Pouze v jednom případě Slavia uchránila doma všechny tři body. Druhý, třetí i čtvrtý duel patřil vždy hostujícímu týmu. Mírným favoritem je Slavia, ani Přerov však nelze podceňovat.

To, že Přerov pražské Slavii nedá nic zadarmo, se v úterním utkání potvrdilo. První třetinu lépe rozehráli domácí, kteří využili chyby Přerova, když Marek Račuk vstřelil úvodní branku po 18 vteřinách hry. Na vyrovnání si museli diváci počkat až do dvanácté minuty, kdy se trefil Goiš, který si našel volný kotouč a propálil vše, co mu stálo v cestě. Po dvaceti minutách byl stav nerozhodný 1:1. Ve druhé části diváci viděli velmi urputný hokej. Týmy se rvaly o každý centimetr na ledě. I po čtyřiceti odehraných minutách byl výsledek zápasu nerozhodný 1:1. Drama pokračovalo i ve třetí části, ale i po šedesáti minutách byl stav stále vyrovnaný a poprvé v letošní sezóně se ve čtvrtfinále odehrálo desetiminutové prodloužení. V čase 61:53 se trefil Doležal, který vybojoval první bod pro pražskou Slavii.

Slavia Praha: Přerov 2:1p (na zápasy 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Račuk (Z. Doležal), 62. Z. Doležal (Šagát, Račuk) – 12. Goiš (Chmelíř, T. Sýkora)