Deutschland Cup - USA vs Německo

Německo si zahrálo poprvé v historii finále na olympijských her. V play off dokázali porazit favorizované Švédy a v semifinále poté také Kanadu. Dnes odehráli finálový zápas proti Výběru ruských sportovců.

VÝBĚR SPORTOVCŮ Z RUSKA: NĚMECKO 4:3 V PRODLOUŽENÍ

Německo se na OH v Jižní Koreji baví hokeje. Napsali zde velký hokejový zázrak. Nikdo z hokejových expertů nevěřil vlastnm očím, co hokejisté Německa dokázali.

Ve finále se střetli s Ruskem (Výběr ruských sprtovců) a v utkání se nevedli vůbec špatně. Soupeř sice vedl sekundu před koncem první třetiny po trefě Voynova. Němci poté dokázali srovnat v polovině prostřední části z hole Schutze. Rusko si vzalo vedení zpět v polovině poslední periody (Gusev), ale Němci se nevzdávali a vstřelili dva rychlé góly (Kahun, Muller). Rusové si ke konci zkomplikovali situaci, když dvě minuty před koncem museli poslat hráče na trestnou lavici. Svěřenci Znarokse ale zkusili srovnat počet hokejistů na ledě a to se jim osvědčilo. Minutu před koncem srovnal stav na 3:3 Gusev, který vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Následovalo prodloužení, kde měl v osmé minutu velkou šanci Kovalčuk, který jel sám na německého brankáře. Golman ho fantasticky vychytal. Poté hrálo Rusko přesilovou hru a trefilo v ném tyčku. Následně už ale vstřelili gól. O vítězný a zároveň zlatý gól se postaral Kaprizov