HC Sparta Praha v Brně

Tisport extraliga: Sparta se z Brna vrací s jedním bodem

Dnes bylo na programu devatenácté kolo hokejové Tipsport extraligy, ve kterém Pražané zavítali na led brněnské Komety. V sezóně 2017/2018 se spolu tyto celky střetly už podruhé.

Sparta i Brno se momentálně nenacházejí v nejlepší formě. Na zápase to však nebylo znát. Kometa byla v utkání vždy o krok dopředu. V páté minutě Martin Nečas připsal po svém návratu ze zámoří už druhou branku.  Najel si do levého kruhu, využil clonění svého soupeře před Honzíkem a svou ránu švihem nasměroval přesně nad rameno gólmana hostů k bližší tyči do šibenice. Ke konci první třetiny se Kudrna dostal do brejku, který využil a vyrovnal na 1:1. V obdobné situaci se ocitli Zohorna s Malletem. I tento únik byl využit.

Sparťané nakonec vytěžili vyrovnání na 2:2. Na druhou branku pražského mužstva nahrávala nová posila Zbyněk Michálek. Toto skóre vydrželo až do závěrečné sirény. Utkání se muselo prodlužovat a v něm rozhodl Jan Hruška. Staronový trenér pražské Sparty František Výborný si z DRFG arény, která byla letos již popáté vyprodaná (pozn. red. duel navštívilo 7700 diváků), odváží bod.

🔥🔥🔥 📽 Sparťané nastupují v Brně ke třetí třetině!

Příspěvek sdílený hcspartapraha (@hcspartapraha),

Branky a nahrávky: 6. Nečas (Mallet), 26. H. Zohorna (Mallet), 62. Hruška (H. Zohorna, Nečas) – 18. Kudrna (P. Vrána, Rousek), 35. Forman (Z. Michálek)
HC Kometa Brno: HC Sparta Praha 3:2p

Autor: M. V.