Škarek v barvách Dukly -- hokej

TELH TOP 3: Škarek se postavil proti Spartě a Petružálek předvedl krásnou zadovku

V neděli, tj. 10. 9. 2017, bylo na programu druhé kolo Tipsport extraligy ledního hokeje. Nedělní program začal již v 15h zápasem mezi Oceláři a Plzní. O pět minut později rozehráli Sparťané v O2 aréně, kde vyzvali nováčka soutěže. Toto utkání bylo věnované rodinám. Další zápasy začaly v 17:00 a 17:30h.

1. HC OCELÁŘI TŘINEC VS HC ŠKODA PLZEŇ

Úvodní dvacetiminutovka patřila především domácím, i když Škodovka byla v úvodních minutách aktivnější, ale nedokázali nic využít. Naopak Oceláři byli produktivnější především v posledních minutách první periody. V šestnácté minutě se prosadil Marcinko, který využil přesilovou hru a o dvě minuty později korigoval stav na 2:0 Polanský. Ve druhé třetině se trefil Martin Růžička a poté ještě znovu Marcinko. Obě branky padly v početní výhodě. Za Plzeň se těsně před koncem druhé třetiny prosadil Kindl a snížil na rozdíl tří branek. Ve třetí třetině obě mužstva přidaly po jedné brance.

Branky a nahrávky: 16. Marcinko, 18. Polanský (Petružálek, M. Doudera), 28. Martin Růžička (Adamský), 34. Marcinko (Roth, Dravecký), 60. Adamský (Dravecký, Marcinko) – 39. Kindl (Kracík), 43. Gulaš (Schleiss)
Diváci: 4 496

2. HC SPARTA PRAHA VS HC DUKLA JIHLAVA

Nováček soutěže ve druhém kole navštívil pražský celek v O2 Aréně. Sparta do utkání vstoupila na jedničku, když ve čtvrté minutě kapitán Sparty podržel puk v rohu a poté poslal touš před branku, kde si ho našel Alexander Reichenberg. Dukla po inkasované brance začala hrát ještě aktivněji než před tím. Jejich aktivita se jim vyplatila. Ve třinácté minutě vyrovnal na 1:1 Anděl a ve druhé třetině dokonce Žálčík poslal hosty do vedení. V čase 39:11 se O2 Aréna dočkala vyrovnání, když Petr Kumstát byl velmi důrazný na brankovišti. Ve třetím dějství si Sparťané vytvořili dvoubrankové vedení, ale Jihlava se nezalekla a dokázala necelých pět minut do konce třetí třetiny snížit na rozdíl jediné branky. Jihlavští hokejisté po oddechovém čase zkusili hru v šesti, ale nevyužili jí.

Branky a nahrávky: 4. Reichenberg (J. Hlinka, Tomáš Dvořák), 40. Kumstát (Klimek), 48. Kalina (T. Pavelka, Rousek), 54. Forman (Klimek) – 13. Anděl (Šidlík, Ulrych), 30. Žálčík (Hlinka), 56. Jiránek (De La Rose)
Diváci: 6 418

3. MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ VS HC KOMETA BRNO

Ve druhém kole Hradec Králové na domácím ledě přivítal brněnskou Kometu. Hosté se do vedení dostali opravdu bleskovým gólem, který padl již po 45 vteřinách. O úvodní branku se postaral Vojtěch Němec, který pohledně zavěsil do horní části hradecké svatyně. Ve druhém dějství hosté vstřelili další tři branky. Soupeř se k šancím nedostával, ale i tak dokázal v 35 a 54 minutě zkorigovat skóre na konečných 2:4.

Branky a nahrávky: 35. Červený (Jaroslav Bednář, F. Pavlík), 54. Köhler (Cibulskis, Koukal) – 1. V. Němec (Štencel), 21. T. Svoboda (Hruška, O. Němec), 26. Haščák, 39. Hruška (M. Erat, T. Svoboda)
Diváci: 5 275