HC Sparta Praha

TELH: První výhry v roce si zapsali Třinec, Vítkovice i Pardubice

V televizním utkání se střetly Pardubice s Olomoucí. Mladá Boleslav hostila na domácím ledě daleký Zlín, Jihlava Litvínov. Hradec Králové zavítal do Chomutova a Liberec do Brna. Vítkovice se o body porvaly s Plzní a pražská Sparta s Třincem.

PIRÁTI CHOMUTOV VS. MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ

Chomutov dnes na domácím ledě přivítal Hradec Králové. Piráti opět ukázali, že se s nimi musí počítat a favoritova utkání porazili 3:2 v prodloužení. V něm rozhodl o vítězi duelu Vondrka. Ve 33. kole obrali hráči Chomutova také Liberec, když jej porazili 3:2 v prodloužení, dále Plzeň, kterou porazili 7:3. Ve 34. kole si v samostatných nájezdech smlsli na Vervě, s níž hráli 3:2.

Branky a nahrávky: 45. Šťovíček (Flemming), 53. Koblasa (Vondrka, Huml), 65. Vondrka (Dietz) - 28. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Graňák), 44. F. Pavlík (Graňák, Zámorský)

HC VÍTKOVICE RIDERA VS. HC ŠKODA PLZEŇ

Souboj prvních dvou týmů v tabulce lépe zvládli domácí. První branka padla až skoro v polovině zápasu, kdy se trefil Olesz. O pár minut později na 2:0 navyšoval Kucsera. Indiáni na Bartošáka nevyzráli. Domácí si svůj dvoubrankový náskok pohlídali a výhru stvrdili střelou do prázdné branky na konečných 3:0.

Branky a nahrávky: 27. Olesz (Lev, Trška), 31. Kucsera (Klok, Kolouch), 60. Tybor

HC SPARTA PRAHA VS. HC OCELÁŘI TŘINEC

Sparťané doma přivítali opravdu velmi těžkého soupeře, Třinec. V první třetině si domácí vytvořili dvoubrankové vedení, ale Třinec ještě před koncem úvodní periody dokázal vyrovnat na 2:2. Ve druhé periodě nová posila Sparty Ján Laco inkasoval ještě třikrát a po čtyřiceti minutách hosté vedli 5:3. Ve třetí třetině se stav nezměnil a Třinec si tak odvezl z Prahy tři body.

Branky a nahrávky: 4. T. Pavelka (Forman, Pech), 12. Klimek (Forman, Pech), 22. Klimek (Pech, Forman) – 14. Martin Růžička (Roth, Marcinko), 19. Krajíček (Polanský, Svačina), 21. Marcinko (Krajíček), 27. Jank (Svačina, Adamský), 28. M. Kovařčík (R. Vlach, Hrňa)