HC Sparta Praha - gólman

TELH PŘEDKOLO PO: Liberec porazil pražskou Spartu, čímž postoupil do čtvrtfinále. Olomouc je od postupu pouhý krok

Dnes tj. 9. 3. 2018 se odehrály zápasy předkola play-off, ve kterém se již po třetí střetl Zlín s Olomoucí a pražská Sparta s Libercem.

AUKRO BERANI ZLÍN VS HC OLOMOUC

Berani ze Zlína na domácí půdě vyzvali Olomouc. Duel začal velmi opatrně a ani jeden tým nechtěl udělat první chybu, která by mohla rozhodnout o zbytku zápasu. Diváci vážnější akci viděli až v desáté minutě, když Holec trefil tyčku. Úvodní gól vstřelil Pavel Sedláček v 18 minutě, který dostal precizní nahrávku od Klhůfka. Zlín se po třetí v řadě v této sérii dostal jako první do vedení  1:0. Po první periodě se si domácí odnesli do kabiny jednobrankové vedení.

Ve druhé třetině se děly věci. Hra se začala přiostřovat a čím dál tím víc se projevovali na ledě emoce, které vedly k potyčkám. Zlín měl k dispozici několik přesilových her, které nedokázali využít, ba naopak v ní sami obdrželi vyrovnávající branku. Domácí měli možnost si zahrát početní výhodu pět na tři, ale nic z toho nebylo. Naopak Ostřížek, který se vracel z trestné lavice, se ujal kotouče a dostal se do brejku. Kličkou překonal a následnou střelou mezi betony překonal Kašíka. Tím Olomouc vyrovnala na 1:1 a tento stav platil i po čtyřiceti minutách.

Srovnáno. Pokračujeme doma!☺️☝🏻

Příspěvek sdílený Aukro Berani Zlín (@hokejzlin),

Olomouc v závěrečné periodě dokázali využít přesilovou hru a tím otočili vývoj utkání na svojí stranu. Jergl zpoza branku přihrál úplně volnému Holcovi, který z pravého kruhu vypálil z první, čím prostřelil úplně vše, co mu stálo v cestě. Zlín se i nadále tlačil a snažil se vyrovnat, ale proti byl olomoucký gólman, který svůj tým držel až do závěrečné sirény i přes to, že Zlín zkusil hru v šesti.

Branky a nahrávky: 18. P. Sedláček (Klhůfek, Žižka) – 32. Ostřížek, 43. Holec (Herman, Jergl)

Zlín: Olomouc 1:2 (na zápasy 1:2)

HC SPARTA PRAHA VS BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Dnes byl k vidění zápas i mezi pražskou Spartou a Libercem. Bílí tygři byli blízko k postupu a rozhodnout mohli už dnes na ledě Pražanů. V první periodě došlo k několika menším potyčkám. Diváci viděli zajímavou a vyrovnanou hru. Ani jeden tým nenašel v dnešním utkání recept na gólmana a proto také úvodní perioda skončila bezbrankovým stavem.

Vyrovnané utkání pokračovalo i ve druhé periodě, kdy diváci v O2 ani tentokrát gól neviděli. I přes to, že domácí tlačí a mají navrch. Tygři postupně dokázali srovnat krok. Dernerovu rozehrávku zachytil v rohu kluziště Krenželok, který byl velmi rychle domácí obranou od puku zase odstaven. V závěru z podobného palebného místa pálil Kvapil, ale i ten si vylámal zuby na jistém Aittokalliem. Po čtyřiceti minutách byl stále stav nerozhodný 0:0.

Na úvodní gól si diváci museli počkat až do třiačtyřicáté minuty, kdy se Bílí Tygři z Liberce dostali do jednobrankového vedení. Lakatoš s pukem na holi si vyjel zpoza branky, kde ho otravoval jeden ze sparťanů, ale nakonec se uvolnil a z pravého kruhu z otočky vystřelil a vymetl horní růžek. Sparťanský gólman nic takřka neviděl. Netrvalo dlouho a hosté se dostali do dvoubrankového trháku. Ševc vyslal pohotovou střelu. Jeho „jedovku“ tečoval Jelínek. V padesáté třetí minutě měl Marek Kvapil na hokejce třetí branku Liberce, ale jeho prudká rána jen orazítkovala horní tyčku. V čase 53:33 Sparťané ještě duel zdramatizovali, když se trefil Říčka. Radost domácích dlouho netrvala. Po 15 sekundách Filippi skóroval a znovu Liberec se dostal do dvoubrankového vedení. Domácí zkusili dvě a půl minuty před koncem třetí části hru v šesti, ale Liberec navýšil na konečných 4:1, když Vlach uklidil puk do prázdné klece pražské Sparty.

Už je tam!!! #predkolo #BiliTygri #gol #radost #SPAvLIB #fans

Příspěvek sdílený Bílí Tygři Liberec (@bilitygrilbc),

Branky a nahrávky: 54. Říčka (Mikuš, Pech) – 43. Lakatoš (J. Vlach), 49. P. Jelínek (Ševc, Pyrochta), 54. Filippi, 59. J. Vlach (P. Jelínek, Jánošík)

Sparta Praha: Liberec 1:4 (na zápasy 0:3)