HC Sparta Praha - gólman

TELH PŘEDKOLO PLAY-OFF: Zlín sérii vyrovnal na 1:1, naopak Liberec je krok od postupu do čtvrtfinále

Dnes se odehrály zápasy v rámci předkola play-off. Kohouti z Olomouce vyzvali Zlín a Liberec Spartu. Nejblíže k postupu po druhém zápase má Liberec.

HC OLOMOUC VS AUKRO BERANI ZLÍN

Diváci, kteří navštívili druhé utkání předkola play-off mezi Olomoucí a Zlínem nelitovali. První třetina nabídla několik zajímavých šancí a soubojů, které fanoušky zvedali se sedaček. Na první branku si museli počkat až do poloviny úvodní periody, kdy se k dorážce dostal nepokrytý Honejsek, který pohodlně doklepl touš do zlínské svatyně. Konrád nemohl nic dělat. Později olomoucký brankář předvedl zákrok z jiného světa a stále držel svůj tým nad hladinou. Hanáci v závěru třetiny měli k dispozici přesilovou hru, během které si vytvořili největší šanci, kterou v samotné koncovce spálili. Proto byl stav po dvaceti minutách příznivější pro Zlín.

Ve druhé třetině se hra zklidnila, ale větší převahu v ní měl Zlín, který na začátku periody uzavřel svého soupeře v jejich obranném pásmu. Po chvilce se olomoucká pětice unavila natolik, že jim dělal problém každý rychlý přesun. Nakonec toho využil Klhůfek, který si rychlým pohybem vyjel od zadního mantinelu do mezikruží, odkud vypálil. Jeho střela k tyči prošla. Zlín se mohl radovat z druhé vstřelené branky v tomto duelu. Později se do slibné palebné šance dostal Káňa, který ohrozil Kašíka, ale jeho pokus nakonec těsně skončil mimo tři tyče. Zlín si odnesl do kabin solidní dvoubrankový náskok.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla zajímavé zdramatizování utkání, když ve 49. minutě Eberle nahodil puk na branku, kde se ho ujal Knotek, který bez jakéhokoliv problému ho dostrčil do odkryté zlínské svatyně. I přes to, že se domácí snažili vyrovnat, nic se skórem neudělali. Naopak pojistku zařídil necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny Ondráček, který se rozjel z vlastního pásma. V útočném pásmu vystřelil před kruhem pro vhazování a jeho dělovka prostřelila vše, co jí stalo v cestě. Tento gól pouze korigoval stav na konečných 1:3 pro Zlín.

Branky a nahrávky: 49. J. Knotek (Eberle, J. Galvas) – 10. Honejsek (Freibergs), 23. Klhůfek (Ferenc, Freibergs), 59. J. Ondráček

Olomouc: Zlín 1:3 (na zápasy 1:1)

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC VS HC SPARTA PRAHA

Pražská Sparta sehrála druhé utkání v rámci předkola play-off proti Liberci. Ve včerejším duelu se zranil Miloš Forman, který již Pražanům nepomůže. Do dnešního utkání lépe vstoupili domácí, kteří ihned po vyhraném vhazování vjeli do útočného pásma a ihned prověřili Aittokallia, který pohotově pokryl všechny pokusy. V šesté minutě diváci mohli spatřit bitku mezi Lakatošem a Jarůškem. Sparťanský hráč přetáhl svému rivalovi dres přes hlavu a uštědřil mu více ran než jeho soupeř. Oba hráči posléze mířili na trestnou lavici. Nakonec to vypadalo, že v první periodě branka nepadne. Nakonec Pyrochta poslal puk skrz brankoviště, kde se ho ujal nepokrytý Bakoš, který vstřelil úvodní branku tohoto duelu.

I ve druhé periodě byli aktivnější domácí, které hnali diváci. Aittokallia měl plné ruce práce, naopak na druhé straně Roman Will byl bez práce a jen výjimečně předvést nějaký zákrok. Sparťané v polovině duelu začali důrazněji dohrávat osobní souboje, což se nevyplatilo Zbyňku Michálkovi, který byl zbytečně vyloučen na dvě minuty za hrubost. Tuto početní výhodu využil Bulíř, který precizní tečí poslal touš do sparťanské sítě. Poté uplynulo pouze 18 sekund a domácí se mohli radovat po třetí. Ladislav Šmíd dostal nahrávku a z první vypálil. Jeho dělovka se před sparťanským gólmanem odrazila od obránce Sparty. Šmíd navíc vstřelil svou první branku v play off. Dále dominovali domácí, kteří po čtyřiceti minutách vedli již 3:0.

V závěrečné periodě stále dominovali domácí, kteří svému soupeři nedali nic zadarmo. Na Spartu pomalu, ale jistě doléhala frustrace a to také bylo k vidění na jejich zákrocích. Ve 44. minutě Marek Ďaloga vyfasoval pětiminutový trest plus dokonce utkání, když rozhodčímu řekl několik nemilých slov. V tomto oslabení Liberec přidal čtvrtou přesnou trefu. Následně na to Aittokallia vystřídal David Honzík, který dochytal zbytek třetí třetiny. Diváci, kteří dnes přišli do Home Credit Arény museli být u vytržení, jelikož viděli opravdu kvalitní hokej, který měl naprosto vše. Nejprve shodili rukavice po druhé v zápase Richard Jarůšek s Dominikem Lakatošem. Tuto bitku vyhrál sparťanský hráč. Několik málo minut později shodil rukavice také Dominik Uher, který si vybral Patrika Mairea. Sparťanský útočník rozdal několik tvrdých úderů. Oba soci poté mířili na trestnou lavici, kde na sebe ještě pokřikovali. Necelé dvě minuty před koncem třetí periody Roman Will úmyslně posunul brankovou konstrukci. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které Lukáš Pech využil a snížil na konečných 1:4.

Branky a nahrávky: 19. Bakoš (Pyrochta, J. Vlach), 33. Bulíř (Pyrochta, Filippi), 34. Šmíd (Ševc, L. Krenželok), 46. M. Kvapil (Bulíř) – 59. Pech (TS)

Liberec: Sparta Praha 4:1 (na zápasy 2:0)