HC Sparta Praha oslava gólu

TELH: Plzeň nadělila Olomouci kanára, v zápase mezi Vítkovicemi a Spartou padlo deset branek

V pátek se po dlouhé době odehrálo kompletní kolo v jeden hrací den. Vítkovice hostily pražskou Spartu, Plzeň Olomouc. Třinec zajel na led Jihlavy a Mountfield Litvínova. Zlín se střetl s Libercem a Pardubice s Chomutovem. Dále duel odehráli také hráči Brna proti Mladé Boleslavi.

HC VÍTKOVICE RIDERA VS. HC SPARTA PRAHA

Pražané v rámci 29. kola zavítali na velmi horký led Vítkovic. Do branky Sparty se postavil českobudějovický gólman Kváča, který kapituloval už v čase 5:07, když se Stránský dostal do útočného pásma podél mantinelu a v otočce našel Lukáše Kloka, který skóroval. O druhou branku se postaral Ondřej Roman, který však jen nejprve vystřelil puk na gólmana, který střelu odrazil. Odraženého kotouče se znovu zmocnil Roman a poslal puk za brankáři do brankoviště. Tam nešťastným způsobem zametl kotouč do vlastní sítě Michálek a domácí vedli tak po první třetině 2:0.

V polovině utkání Vítkovice vedly už 4:0. Jakoby je tento stav zmrazil a od té chvíle na ledě zářili hráči Sparty, kteří v rychlém sledu vstřelili tři branky. V čase 38:49 Rostislav Olesz poslal domácí opět do dvoubrankového trháku. Na konci druhé třetiny vzplanuly emoce a hráči si nenechali nic líbit. Do třetí třetiny se do sparťanské branky postavil Honzík, který vystřídal českobudějovického Kváču. Ten se v brankovišti ani neohřál a po jedné minutě a devatenácti vteřinách kapituloval, když Roman Szturc poslal puk za jeho záda. Branku musel rozsoudit videorozhodčí, který ji uznal. V závěru třetího dějství předvedl Honzík dva krásné zákroky, když vychytal únik dvou vítkovických hráčů na nikoho. V čase 47:31 na konečných 7:3 upravil Lev a Vítkovice se tak mohly radovat z páté výhry v řadě.

Branky a nahrávky: 6. Klok (Š. Stránský), 15. O. Roman (Hrbas, Baranka), 22. D. Květoň (Baranka), 29. Kurovský (Š. Stránský, T. Jáchym), 39. Olesz (Bartovič, Lev), 42. Szturc (O. Roman, D. Květoň), 48. Lev (Baranka, Sloboda) – 32. Kudrna (Říčka), 37. Reichenberg (Jarůšek, P. Vrána), 39. Kudrna
Diváci: 8 036

HC DUKLA JIHLAVA VS. HC OCELÁŘI TŘINEC

Diváci, kteří navštívili utkání mezi domácí Jihlavou a Třincem viděli neskutečné překvapení. Jasný favorit z Třince se nemohl v zápase proti Jihlavě prosadit do vyložených šancí. a když se mu to podařilo, jeho pokus zneškodnil Volden. I na druhé straně Šimon Hrubec předváděl jeden skvělý za dalším. Jihlavští se snažili odčarovat jeho kouzlo. Jelikož Hrubec v obou doposud odehraných vzájemných zápasech vždy udržel čisté konto. Nakonec se to povedlo Lukášovi Andělovi, který se rychlým pohybem dostal do samostatného úniku a vstřelil rozhodující branku v prodloužení.

Branky a nahrávky: 62. Anděl
Diváci: 4 017

AUKRO BERANI ZLÍN VS. BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Zlín se v rámci 29. kola střetl s Libercem, ten však od samého začátku utkání ztrácel. První branka padla v osmé minutě, kdy se trefil Robert Bukarts. V patnácté minutě navyšoval na 2:0 Ondráček a o minutu později dokonce na 3:0 zvyšoval Freibergs. Za tohoto stavu také skončila první perioda. Ve druhé třetině se hra přelévala ze strany na stranu a padly celkem dvě branky. Po jedné na každé straně. Nadále hosté prohrávali o tři branky, ale to se změnilo ve třetí třetině, kdy se jim povedlo zdramatizovat zápas na rozdíl jediné branky. Diváci vyrovnání neviděli, a tak se ze tří bodů radovali domácí.

Branky a nahrávky: 8. min Roberts Bukarts (Honejsek), 15. J. Ondráček (Gazda, Řezníček), 16. Freibergs (Fořt, Kubiš). 33. Okál (Roberts Bukarts, Honejsek) - 35. Kvapil (Bakoš, Redenbach), 53. L. Krenželok (Kvapil), 59. P. Jelínek (Kvapil, Šmíd
Diváci: 3 008.