Liberecká radost v zápase s Chomutovem

TELH: Liberec zaskočil Mountfield, v předehrávce udolal Třinec Brno

V pátek se v rámci 27. kola uskutečnilo pouze pět utkání. Bílí Tygři z Liberce vyzvali Mountfield Hradec Králové, Jihlava Mladou Boleslav. Zlín zajel na horký led Vítkovic a Litvínov do Plzně. Pardubice se utkaly se Spartou. V předehrávce Třinec těsně porazil Kometu a utkání mezi Chomutovem a Olomoucí se dohraje 6. prosince 2017

HC KOMETA BRNO VS. HC OCELÁŘI TŘINEC

Článek TELH: Kometa Brno doma prohrála s Třincem TELH: Kometa Brno doma prohrála s Třincem Brněnská Kometa dnes na domácím ledě DRFG Arény přivítala Oceláře z Třince v rámci sedmadvacatého kola Tipsport extraligy. V předehrávce brněnská Kometa na domácím ledě DRFG Arény přivítala Třinec. Utkání bylo vyrovnané až do závěrečné minuty. Za nerozhodného stavu 2:2 pár sekund před koncem třetí třetiny vítěznou branku vstřelil Martin Růžička, který využil nabídku od Marcinka. Čiliak byl bez šance a ze tří bodů se mohli radovat hosté.

Branky a nahrávky: 31. Horký (Mallet), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 60. Martin Růžička (Marcinko, Rákos)

Střely na branku: 33:29, Počet diváků: 7 151

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC VS. MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové zavítal na led Liberce, ten svého soupeře v prvních minutách vůbec nešetřil a během šesti minut domácí vedli 3:0. Tento rychlý nástup domácích přimělo Patrika Rybára k tomu, aby přenechal brankoviště svému parťákovi.  V závěru první periody Hradec Králové snížil. Cingel kroužil okolo branky a puk poslal do brankoviště, kde se od brusle Jánošíka odrazil za záda libereckého gólmana. Po první třetině tak Liberec vedl nad Mountfiledem 3:1.

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější, ale i přes to gólově hosté stále tahali za kratší konec provazu. Hradec se však odmítl vzdát a v závěru druhé periody vstřelil dvě rychlé branky a snížil na rozdíl jediné přesně střely. Na začátku třetí třetiny se podařilo Hradci Králové vyrovnat na 4:4. O srovnávací branku se postaral Oskars Cibulskis, když precizní střelou poslal puk k tyčce Wilovy svatyně. Za tohoto stavu skončila i třetí perioda a o vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých uspěli hráči Liberce.

Branky a nahrávky: 1. Ordoš (P. Jelínek), 4. P. Jelínek (M. Kvapil, Ordoš), 6. M. Kvapil (Bakoš), 36. Jánošík, rozh. náj. Redenbach – 17. Cingel (Graňák), 37. Cingel, 39. Červený (Jaroslav Bednář, Koukal), 43. Cibulskis (Červený, Cingel) Diváci: 4794

HC DUKLA JIHLAVA VS. BK MLADÁ BOLESLAV

Utkání mezi Jihlavou a Mladou Boleslaví bylo velice vyrovnané, ale o vítězi se rozhodlo ve druhé třetině, kdy se domácím podařilo třikrát překonat mladoboleslavského gólmana. V závěrečné periodě se hosté snažili něco s nepříznivým stavem něco udělat, ale snahu překazilo vyloučení Říhy na pět minut do konce utkání. Domácí Dukla se tak mohla radovat z výhry a ze tří bodů a brankář Dukly zase z čistého konta.

Branky a nahrávky: 22. Zeman (Čachotský), 29. Zeman (Čachotský), 37. T. Kubalík (Skořepa, Kajínek). Vyloučení: 3:4, navíc Říha (MBL) 5. min + trest do konce utkání za vražení na hrazení. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4121. Střely na branku: 39:25. Zblokované střely: 8:13. Hity: 7:5. Vhazování: 36:23.