Kometa Brno slaví vítězství

TELH: Kometa Brno doma prohrála s Třincem

Brněnská Kometa dnes na domácím ledě DRFG Arény přivítala Oceláře z Třince v rámci sedmadvacatého kola Tipsport extraligy.

Již na začáku zápasu se do první šance dostal Třinec. Nejdříve se Martin Růžička dostal k volnému puku v brankovišti, ale gólmana nepřekonal. Poté se Zbyněk Irgl s Ciencalou dostali do situace dva na jednoho. První jmenovaný se snažil přelstít brankáře střelou mezi betony, ale gólman Komety Marek Čiliak jej vychytal. Na druhé straně viděli diváci o několik chvil později šanci Hrušky. Ten nejdříve neprostřelil Hamerlíka, poté se puk dostal k Zaťovičovi, který ale také neuspěl. Vše zlikvidoval třinecký brankář. V polovině první třetiny se do velké příležitosti dostal třinecký Daniel Rákos, ale přestřelil bránu. Půl minutu před koncem první periody se do další šance dostal Martin Erat, který se svou střelou na bekhend neuspěl. S dorážkou tam byl hned Zaťovič, ale puk do prázdné klece nedopravil. První třetina skončila nerozhodně 0:0. Střely na branku byly 9:12 z pohledu domácích.

Pytel s brankami se roztrhl v polovině druhé třetiny. Nejdříve se ve třicáté minutě dokázal prosadit mladík Luboš Horký, který napodruhé překonal Petera Hamerlíka. O minutu později bylo srovnáno. Třinečtí měli ponechanou výhodu, kterou po skvělé kombinaci proměnili. Autorem vyrovnávací branky byl Martin Růžička. O další tři minuty později si ale vzala Kometa jednobrankový náskok zpět. Ve vlastním oslabení ujel Martin Erat po levé straně až do rohu kluziště, odkud poté přihrál projektil na Martina Zaťoviče, který lehce překonal třineckého brankáře. Dalšího gólu se diváci do konce druhé periody nedočkali. Po druhé třetina byla statistka střel na bránu příznivější pro domácí tým, který přestřílel hosty 19:5 (28:17 během prvních čtyřiceti minut).

Na začátku poslední dvacetiminutovky měla Kometa dvě obrovské šance. Nejdříve byl Hruška zcela sám před brankářem, kterého nepřekonal. Poté jel sám na Petera Hamerlíka Alexandre Mallet, jenž svou bekhendovou střelou neuspěl. Třineckým hokejistům se podařilo vyrovnat z tlaku, který měli o pár minut později. Od modré čáry poslal puk na gólmana David Cienciala. Před bránou tečoval puk Aron Chmielewski, který překonal překvapeného Čiliaka. Později byl v šanci opět Mallet, ale trefil jen tyč. Poté jel Rákos sám na brankáře, ale bekhendová střela úspěch neslavila. Pět minut před koncem základní hrací doby jela Kometa v situaci dvou na jednoho po špatném střídání Třince. Erat ani Nečas nedokázali tuto situaci využít. Blížil se konec a hrálo se vy vysokém tempu. Pětačtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby se ujal Třinec vedení 3:2. Marcinkovou nabídku před brankářem Čiliakem využil Martin Růžička, který vstřelil nakonec vítězný gól zápasu.

Kometa Brno: Oceláři Třinec 2:3

Branky a nahrávky: 31. Horký (Mallet), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 60. Martin Růžička (Marcinko, Rákos)

Střely na branku: 33:29

Počet diváků: 7 151

Sestavy

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Horký – T. Svoboda, Vincour, Haščák – R. Zohorna.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko (A), Martin Růžička – Chmielewski, Mikulík, Christov (A) – Adamský, Cienciala, Irgl – Jank, M. Kovařčík, O. Kovařčík.