Kometa Brno získala skalp Olomouce díky výhře 1:0

TEHL: Doma padly pouze Pardubice a Jihlava, Vítkovice deklasovaly Litvínov

V neděli večer se hrálo sedm zápasů Tipsport extraligy v ledním hokeji. Z velké většiny se dařilo domácím týmům, svou převahu potvrdily Vítkovice, které deklasovaly Litvínov 6:3.

HC Dynamo Pardubice vs. HC Oceláři Třinec

Pardubice doma hostily Třinec a jednalo se o velmi napínavý zápas. I přesto, že domácí byli na počátku aktivnější, prohrávali po první třetině 0:1. Do druhé periody vstoupily Pardubice s ještě větším tlakem a Třinec přestřílely 13:2. Prvního gólu se však Dynamo dočkalo až ve třetí třetině. Následně vstřelily Pardubice ještě jednu branku a utkání nakonec rozhodly až nájezdy, v nichž byl úspěšnější hostující celek.

Branky a nahrávky: 55. Perret (TS), 56. P. Sýkora (Trončinský, T. Svoboda) – 8. Roth (Hrňa), 45. Dravecký (Krajíček), rozh. náj. Martin Růžička

HC Kometa Brno vs. HC Olomouc

Zápas velmi skoupý na branky přineslo moravské derby. Utkání mezi domácí Kometou a hostujícím Znojmem nabídl divákům pouze jeden gól. O ten se postaral v 59. minutě domácí Bartejs a zajistil tak Brnu tříbodový zisk.

Branky a nahrávky: 59. Bartejs (Dočekal, Malec)

Piráti Chomutov vs. Aukro Berani Zlín

Domácí gólman Kašík si na začátku nového roku připsal úspěch v podobě vychytané nuly proti mužstvu ze Zlína. O otevření skóre se postaral ve 23. minutě chomutovský Chrpa, druhý gól pak přidal minutu před koncem Chlouba a Chomutov tak vyhrál na domácím ledě 2:0.

Branky a nahrávky: 23. Chrpa (Dietz, Chlouba), 59. Chlouba (Vondrka)

HC Dukla Jihlava vs. Mountfield HK

O jednu z proher domácích týmů v nedělních zápasech se postarala Jihlava. Ta doma padla s Hradcem Králové 1:3. První gól v zápase vsítil již v deváté minutě Skořepa. I přes toto brzké vedení nedotáhla Jihlava svůj boj do vítězného konce a Hradec Králové si tak domů odvezl plný bodový zisk.

Branky a nahrávky: 9. Skořepa (Bryhnisveen, Stříteský) – 15. Koukal (Jaroslav Bednář, Zámorský), 18. Jaroslav Bednář (Zámorský, Červený), 60. Červený (Smoleňák)

HC Vítkovice Ridera vs. HC VERVA Litvínov

O největší gólovou nálož nedělních zápasů se postaralo duo Vítkovice, Litvínov. Domácí přehráli hosty jasně 6:3 a získali tak zasloužené tři body. Na první gól v zápase nemuseli diváci dlouho čekat. V šesté minutě skóroval domácí Szturc, a než se hosté nadechli k odporu, byl stav už 3:0. Vítkovice nakonec dokázaly duel dotáhnout do vítězného konce a do tabulky si připisují tři body.

Branky a nahrávky: 6. Szturc (Kolouch, Kucsera), 20. Hrbas (P. Zdráhal, Baranka), 22. D. Květoň, 23. Lev (Olesz, Bartovič), 31. Kolouch (Tybor, Kucsera), 48. Lev (O. Roman, Tybor) – 27. M. Hanzl (K. Pilař, Trávníček), 40. F. Lukeš, 52. V. Hübl (Kubát)

BK Mladá Boleslav vs. HC Sparta Praha

O velmi dramatický zápas se postaraly týmy Mladé Boleslavi a Sparty. I přesto, že na začátku druhé třetiny vedl domácí tým už o dvě branky, se povedlo Pražanům snížit a v závěru domácím pořádně zatopili. Nakonec se však podařilo Musilovi trefit odkrytou branku a zpečetil tak výhru Boleslavi 3:1.

Branky a nahrávky: 15. Eminger (Žejdl, P. Musil), 21. P. Holík (Kotvan, Klepiš), 60. P. Musil – 40. Ďaloga

HC Škoda Plzeň vs. Bílí Tygři Liberec

Domácí Plzeň hostila v nedělním utkání Tygry z Liberce. Škoda šla hned v úvodu utkání do vedení, to však v první polovině druhé části hosté obrátili na svou stranu, když vstřelili dva góly. Stav 2:1 pro Liberec vydržel až do 46. minuty, kdy vyrovnal Kindl. Domácí dokázali puk za záda hostujícího brankáře vsítit ještě dvakrát a zvítězili 4:2.

Branky a nahrávky: 10. Kratěna (Gulaš, Mertl), 39. Stach (Gulaš), 46. J. Kindl, 48. Pulpán (Gulaš, M. Svoboda) – 20. Bližňák (Ordoš), 23. L. Krenželok (Bakoš, M. Kvapil)