Švédský brankář Markus Olsson
Foto: aftonbladet.se

Talentovaný švédský brankář si vzal život

Švédský brankář Markus Olsson

Švédsko zasáhla smutná a tragická zpráva. Teprve devatenáctiletý švédský brankář Markus Olsson si vzal život. Našli ho mrtvého v přístavu. Zdrcená je nejen rodina, ale také široká veřejnost.

Tento švédský brankář patřil ke špičce svého věku, který měl celou kariéru před sebou. Chytal hlavně za mládežnické týmy švédského klubu MODO. Ve svém mladém věku si vyzkoušel také druhou nejvyšší švédskou hokejovou ligu zvanou Allsvenskan, kde nastoupil k jednadvaceti utkáním.

Markus Olsson byl po pátečním večírku nezvěstný. Pátrání po něm ale vůbec neskončilo dobře. Brankářovo tělo našli v přístavu Örnsköldsvik.

"Znali jsme se dva roky. V osudný večer byl normální. Působil šťastně. Později večer jsme se rozloučili a on se rozhodl jít domů o něco dříve," řekla portálu expressen přítelkyně Emelia.

"Markuse měli všichni rádi. Byl šťastný, pozitivní a oblíbený. Splňoval všechny charakteristiky pro šťastného rodiče. Tento incident je však až příliš tragický, moje myšlenky jsou s jeho rodinou, " řekl Markus Naslund, bývalý švédský útočník a nyní generální manažér týmu MODO.

"Neuvěřitelně smutná zprává o Markusovi. Úžasný mladý člověk a přítel nás bohužel opustil příliš brzy. Odpočívej v pokoji kamaráde," napsal na sociální síť brankář Buffala Linus Ullmark.

Autor: D.P.
Témata: Hokej Hokej Švédsko
6079 0