Deutschland Cup - USA vs Slovensko
Foto: Birgit Eiblmaier

Slováci odhalili olympijskou nominaci. Nechybí Laco, Rybár či Starosta

Deutschland Cup - USA vs Slovensko

Slovensko dnes zveřejnilo nominaci, která se představí na Zimních olympijských hrách. Mužstvo je složené převážně z hráčů české a slovenské nejvyšší soutěže, Pouze Michal Čajkovský je zástupce z KHL.

Slovenská nominace je víceméně vytvořená z hráčů, kteří působí v české nebo slovenské lize. Jediným zástupce z KHL je Michal Čajkovský, který obléká dres Jekatěrinburgu. Trojici gólmanů tvoří brankáři, kteří se prezentují v české nejvyšší soutěži. Nechybí ani Patrik Rybár, který se zapsal do dějin české extraligy.

Dále z české soutěže v nominaci můžeme vidět Juraje Mikuše, Marka Ďalogu, Martina Bakoše či Tomáše Marcinka. Nejvíce mezinárodních startů má na svém kontě Dominik Graňák (175) a Tomáš Starosta (140). 

Naši sousedi se sejdou 5. 2. 2018 v Bratislavě a následně se přesunou do dějistě Olympijských her, kde je v základní skupině čekají Rusové, Američané a Slovinci.

NOMINACE SLOVENSKA NA ZOH 2018

Brankáři: Ján Laco, Branislav Konrád, Patrik Rybár

Obránci: Ivan Baranka, Michal Čajkovský, Dominik Graňák, Marek Ďaloga, Juraj Mikuš, Tomáš Starosta, Juraj Valach, Peter Čerešňák

Útočníci: Martin Bakoš, Tomáš Surový, Miloš Bubela, Patrik Lamper, Marcel Haščák, Lukáš Cingeľ, Tomáš Marcinko, Ladislav Nagy, Marek Hovorka, Andrej Kudrna, Peter Ölvecký, Michal Krištof, Matej Paulovič, Matúš Sukeľ

117 18