Pavel Vágner - Motor - Pajky
Foto: FB - Pajky Vágner

ROZHOVOR: „Pajky“ se ohlédnul za dosavadním průběhem WSM ligy a co popřál hokejistům Motoru?

Pavel Vágner - Motor - Pajky

Je za námi základní část a také čtvrtfinále WSM ligy, ve kterém České Budějovice vyzvaly Havířov. I přes jedno zaváhání si Motor se svým soupeřem poradil a postoupil do semifinále, kde na něho čeká nelehký soupeř. Rozhodli jsme se oslovit Pavla Vágnera, který nám odpověděl na několik otázek.

1. Zdravím, nejprve bych se Vás chtěl zeptat, jak byste ohodnotil základní část 2017/18?

Základní část jako celek, beru vcelku kladně. Když pominu závěrečnou čtvrtinu a zejména některá nepovedená utkání venku, která fanoušky hodně mrzela. Jinak s druhým místem jsem spokojený, Karlovy Vary byly prostě o chloupek lepší :-)

Článek STATISTIKY: Zajímavý souhrn a porovnání návštěvnosti TELH a WSM ligy. Vyrovnal se nějaký prvoligový tým extraligovému celku? STATISTIKY: Zajímavý souhrn a porovnání návštěvnosti TELH a WSM ligy. Vyrovnal se nějaký prvoligový tým extraligovému celku? Jsou za námi základní část extraligy i WSM ligy a známe návštěvnost všech 28 týmů. Dnes podívám na to, jaký byl rozdíl mezi letošní a loňskou sezónou. Dále porovnáme letošní sezónu mezi extraligovými a prvoligovými celky. 2. Jaký je to pro Vás pocit, že České Budějovice (jako jediný tým z WSM ligy) přeskočil několik celků TELH ve statistice návštěvnosti základní části?

Tak pocit je to určitě příjemný, jen se bojím a nejsem sám, že v případě neúspěchu, tudíž nepostupu, ten zájem o vstupenky značně klesne. Jinak bych byl samozřejmě moc rád, abychom postoupili a mohli tu návštěvnost porovnávat s těmi nejlepšími :-)

3. Vidíte Budvar arénu jako takřka nedobytnou tvrz? Motor v základní části doma prohrál pouze 2x (s Prostějovem a Kladnem).

Tak to je věc, která už se tu „táhne“ delší dobu a budeme věřit, že bude trvat i nadále. Ale vzpomínám, že jsme v základní části kdysi neprohráli ani jeden zápas a pak přišla první prohra v PO doma a následné vyřazení.

4. Jak byste zhodnotil čtvrtfinálovou sérii proti Havířovu?

Soupeř byl víc než houževnatý a jiskřilo se to téměř na každém kousku ledu. Postupu jsem věřil, ale měl strach, aby nepřišlo nějaké zranění. Jsem rád, že ta série je za námi, protože těch „háčků a seker a pořádných šarvátek“ tam bylo každý zápas docela dost. To je i věc, na kterou jsem zvědavý, jak zvládnou další vypjatou sérii rozhodčí.

5. Je jasné, že věříte, že se klub dostane do baráže, které dva týmy z TELH byste si přál tam mít?

Je samozřejmé, že postupu do baráže věřím, to celou sezónu :-) Ale abych vybral soupeře? Dá se čekat, že tam opět spadne Jihlava a také Litvínov. Při momentální formě by se tam vyjímala i Sparta. Ať mi její fanoušci prominou :-D No každopádně Dukle máme co vracet, ale nepředbíhejme. Napřed musíme porazit dalšího soupeře a nebude to procházka růžovým sadem.

6. Chystá fanklub nějaké chorea či překvapení? Pokud ano, mohl byste něco málo odtajnit?

Co se chorea týče, tak to mají „pod palcem“ kluci, co si říkají Motoráci a každopádně si myslím, že se můžeme opět těšit na mimořádně povedená chorea :-)

7. Je podle Vás spravedlivé, aby týmy hrály baráž nebo by rovnou měly dva týmy (TELH) po play-out sestoupit do WSM ligy a dva celky (WSM liga) po semifinále postoupit do TELH?

Jedna věc je, co by asi bylo spravedlivější a věc druhá co vymyslí svaz. Já bych byl pro automatický sestup 14 týmu a první postup a pak baráž mezi 13. a 2. týmem. Toho se ale stejně nedočkáme, spíš se obávám, že Extraliga bude během pár let uzavřená. Kéž bychom tam byli už i my :-)

8. Trošku odbočím. Jaký celek v letošní sezóně podle Vás zvedne nad hlavu pohár T. G. Masaryka?

Letos mi přijde, že v lize není jasného favorita. Aspoň teda v PO. Můj osobní tip, že mistrem bude někdo z dvojice Plzeň-Liberec.

9. Co byste popřál hráčům českobudějovického Motoru do dalších bojů?

Co tak klukům popřát? Samozřejmě ať jim drží zdravíčko a aby soupeřovo brankář lovil puk ze své sítě víckrát než ten náš :-) Místo tyček trefovat bránu a ono to půjde. A určitě se můžou spolehnout na naší podporu v hledišti a to i na kluzištích soupeřů!

10. Děkuji za rozhovor a přeji, aby se Vám vyplnil sen.

I já děkuju a budeme fandit a doufat, že to vyjde!

Pavel Vágner - Motor - Pajky Zdroj: FB - Pajky Vágner

562 31