Český hokejista David Pastrňák
Foto: Facebook - David Pastrňák Official

Pastrňák se zaskvěl dvěma zásahy proti Buffalu. Jágr se zranil hned v úvodu utkání

Český hokejista David Pastrňák

V noci na dnešek je na programu celkem 12 zápasů. Nejvíce se dařilo Davidu Pastrňákovi, jenž vsítil dvě branky do sítě Buffala. Dvěma gólovými nahrávkami se zaskvěl Radek Faksa. Jaromír Jágr v dresu Calgary se zranil.

V úvodním zápase, který začal již v sobotu v 18:30, porazili newyorští Rangers soupeře z Nashvillu poměrem 4:2. Český gólman Ondřej Pavelec zůstal na lavičce, Filip Chytil stále operuje na farmě, kde se mu však daří, jelikož je aktuálně nejproduktivnějším Čechem v AHL. 

V dalším utkání porazila Philadelphia Flyers hostující Edmonton v těsném zápase 2:1. Dvěma body se na vítězství podílel Simmonds. Jakub Voráček tentokrát zůstal bez bodového zápisu a tak stále zůstává na deseti asistencích. 

V zápase Bostonu s Buffalem načal gólový účet zápasu David Pastrňák. Po něm se dvakrát trefil druhý Bruins, Brad Marchand. Ovšem na 4:2 zvyšoval opět 21letý mladík z Havířova, který má již na kontě šestý gólový zápis. Bohužel hráči Buffala na konci zápasu zabrali, utkání vyrovnali a v prodloužení jej nakonec otočili na svoji stranu. 

1. GÓL

2. GÓL

Jaromír Jágr dnes opět naskočil do zápasu v první formaci po boku Monahana a Geaudeaua. A hned na začátku ukazoval, jakou chuť do zápasu má. Bojoval a vytvořil si gólové šance a vytvářel i pro své spoluhráče. Plameny vypálily na branku celkem 20x za první dvacetiminutovku. Ke gólu to však nevedlo. Ještě před konce úvodní periody musel po jednom ze soubojů odstoupit ze zápasu Jaromír Jágr, jenž si způsobil zatím blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. 

Blesci z Tampy Bay dnes doslova smetli obhájce titulu z Pittsbirghu. Na skóre 7:1 se podílel jednou asistencí také Ondřej Palát, jenž nahrával Pointovi na čtvrtý gól svého týmu. 

A propadl také další favorit. Panterům z Floridy se dnes podařilo vymazat Ovečkina s Kuzněcovem a porazili tým z hlavního města Spojených států jasně 4:1. 

V dresu Dallasu se dnes opět zaskvěl Radek Faksa, který v posledních utkáních i nadále ukazuje, jak platným hráčem se stává. Díky své aktivitě a produktivitě si zasloužil posun do třetí formace, kde dnes opět nezklamal. Při vítězství hvězd z Dallasu 4:3 nad Carolinou se zaskvěl dvěma asistencemi a posunul se v kanadském bodování, kde má nyní již dvě branky a tři přihrávky. 

Bohužel po dvoutřetinovém debutu Martina Nečase zatím další šance nepřišla. 18letý benjamínek poté, co nedostal možnost hrát proti Jágrovi, skončil na tribuně i dnes. Důležitým poznatkem je, že trenér si Nečase záměrně vybral do prvního týmu, aby mu dal prostor, ale hrát jej zatím příliš nenechal a ani na farmu jej zatím také neplánuje poslat. 

VÝSLEDKY

Rangers 4:2 Nashville

Philadelphia 2:1 Edmonton

Boston 4:5p Buffalo

Columbus 4:6 Los Angeles

Islanders 5:3 San Jose

Ottawa 6:3 Toronto

Tampa Bay 7:1 Pittsburgh

Washington 1:4 Florida

Dallas 4:3 Carolina

Calgary 2:4 Minnesota

Las Vegas 3:2p St. Louis

BODUJÍCÍ ČEŠI

Ondřej Palát (TBL) 0+1

Radek Faksa (DAL) 0+2

David Pastrňák (BOS) 2+0

188 0