Slováci slaví výhru nad USA

MSJ: Slováci překvapili USA, Finové slaví první výhru

Finští hokejisté slaví svou první výhru na mistrovství světa juniorů v Buffalu. Včera večer porazili Dánsko. O něco překvapivější výsledek se zrodil v zápase mezi Slovenskem a USA, když naši východní sousedé získali plný počet bodů.

V zápase mezi Finskem a Dánskem byli favoriti finští hokejisté. Již po první třetině vedli 2:0 po brankách Koppanena a Rasanena. Na kraji druhé periody dokázali Dánové snížit na 1:2, když se z přesilovky trefil Krag-Christensen. Finové přidali ještě do konce prostřední části dva góly a bylo to už 4:1. Poslední dvacetiminutovka gól nepřinesla a Finové tak slaví první tříbodový zisk na turnaji.

Finsko: Dánsko 4:1

Branky a nahrávky: 3. Koppanen (Välimäki, Heiskanen), 7. A. Räsänen (Tolvanen, Jokiharju), 36. Välimäki (Heiskanen, Vaakanainen), 38. Jokiharju (Koivula) – 22. Krag Christensen (Röndbjerg, Setkov)

Slováci šli do zápasu s USA jako jasný outsider. První třetina se obešla bez gólů. Avšak na konci čtvrté minuty druhé periody dokázali slovenští hokejisté vstřelit branku z hole Krivošíka a nad USA vedli 1:0. Jenomže do konce druhé třetiny byl stav vyrovnaný 1:1 po brance Tkachuka. Třetí dvacetiminutovka se Slovákům povedla a vyhráli ji 2:1. Celkově tedy 3:2. Zrodilo se tak další překvapení turnaje poté, co Češi porazili favorizované Rusy.

USA: Slovensko 2:3

Branky a nahrávky: 32. B. Tkachuk (Poehling, J. Anderson), 57. Mittelstadt – 25. Krivošík (Buček), 56. Krivošík (Buček), 58. Buček