Hokej - Rusko vs Dánsko - MSJ

MSJ: Rusové v závěru vybojovali tři body nad Švýcarskem

Ve čtvrtek se odehrál zápas mezi Ruskem a Švýcarskem. Ruská sborná v prvním duelu na turnaji nestačila na Českou republiku, naopak hráči helvetského kříže přemohli Bělorusko a zapsali si do tabulky první tři body.

První větší šanci si vytvořili Rusové, když Rubcov mohl pálit puk do úplně odkryté branky, ale nejprve promáchl. Druhý pokus už trefil, puk šel ale mimo tři tyče. V polovině první periody se už opravdu fanoušci Ruska mohli radovat. Sjomin poslal tvrdou střelu na švýcarskou branku, kde stál Kostin, který těsně před gólmanem tečoval puk, který zapadl do švýcarské svatyně.

Ve druhé periodě poslal ihned po vhazování Kurashev puk Mirandovi, který se dostal do samostatného úniku, nezaváhal a chladnou hlavou zavěsil. Švýcarsko tak vyrovnalo na 1:1. Následně se do nebezpečné situace dostali Švýcaři. Wuthrich nejdříve sice kotouč vyrazil před sebe, tam se jej však zmocnil Kostin, který pohotově puk doklepl za brankovou čáru a tak se Rusové po druhé v zápase dostali do vedení.

I třetí třetina začala gólem, když se trefil Jager. Rusům se v prvních deseti minutách třetí třetiny nedařilo založit souvislejší tlak a Švýcarsko lehce puky vyhazovalo do středního pásma. V čase 52. minutě Kajumov dostal přesnou přihrávku, udělal kličku a poslal puk pod horní tyčku. Švýcarský gólman byl bez šance a Rusové se znovu dostali do jednobrankového trháku.

Posléze měl obrovskou šanci i Manukjan, který pálil od modré čáry, ale jeho pokus Wutrich vyrazil do ochranné sítě. Necelých pět minut před koncem vypálil Kajumov, který ale jen orazítkoval levou tyčku Wutrichovi svatyně.

V závěru utkání dokázali Rusové vstřelit další dvě branky. Nejprve se radoval Ivanov a posléze Abramov, který trefil odkrytou švýcarskou branku při power play. Třemi góly v poslední dvacetiminutovce si sborná vybojovala první důležité tři body do tabulky.

Sestavy:

Rusko: Suchačov (Melničuk) – Makejev, Knyžov, Minulin, J. Zajcev, Jelizarov, Samorukov, Šepelev, Sjomin – M. Malcev, Altybarmakjan, Poloďan – Manukjan, Kajumov, Rubcov – Sokolov, Abramov, Šolochov – Ivanov, Svečnikov, K. Kostin

Švýcarsko: Wüthrich (Ritz) – Geisser, Gross, Riva, Egli, Le Coultre, Berni, Barandun, Cavalleri – Maillard, Miranda, Kurashev – Simic, Eggenberger, Heim – Sigrist, Nussbaumer, Leuenberger – Müller, Rohrbach, Jäger

Branky a nahrávky: 11. K. Kostin (Sjomin, Sokolov), 39. K. Kostin (Svečnikov, Sjomin), 52. Kajumov (K. Kostin), 59. Ivanov (Svečnikov), 59. Abramov – 21. Miranda (Kurashev), 43. Jäger (Heim)