MSJ Slovensko vs Kanada

MSJ: Kanada si lehce poradila se Slovenskem

Slováci odehráli svůj první zápas na mistrovství světa juniorů v ledním hokeji. Dle očekávání však byli hráči javorových listů nad síly našich východních soupeřů, kteří jim podlehli vysoko 0:6.

Po první třetině byl stav příznivější pro Kanadu, která vedla ,,pouze" 1:0, když vstřelil gól Steel. Slováci se snažili, ale gól nedali, naopak nadělovala Kanada. Ve druhé třetině v rozmezí deseti minut vstřelila tři góly (Kyrou, Gatjovitch a Raddysh). Závěr zápasu patřil opět Kanadě. V pětapadesáté minutě zvýšil stav na 5:0 Comtois a minutu a půl před koncem základní hrací doby se trefil z již třetí využité přesilové hry svým druhým gólem Gadjovitch.

Slovensko: Kanada 0:6

Branky a nahrávky: 4. Steel (Makar, Kyrou), 22. Kyrou (Mete, Dubé), 26. Gadjovich (Makar), 31. Raddysh (Kyrou, Steel), 56. Comtois, 59. Gadjovich (M. McLeod, Timmins)