Kanada poráží Finsko na MSJ

MSJ: Kanada porazila Finy, USA si smlslo na Dánech

Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji začalo včerejšími duely. Po velmi cenném vítězství české skvadry přišly na řadu utkání zámořských celků, Kanady a Spojených států. Oba týmy naplnily roli favoritů.

První zápas ve skupině A obstarali hokejisté Kanady a Finska. V bráně Kanady se představil Hart a na opačné straně Luukkonen. První gól střetnutí obstarali hráči Kanady, když se v páté minutě trefil Katchouk. O minutu později byl stav již 2:0. Přesilovou hru využil Steel. Finové dokázali snížit o několik minut později z hole Heponiemiho. Sedm minut před koncem první třetiny se dostala Kanada opět do dvoubrankového vedení. Gól vstřelil Batherson. Druhá perioda nabídla fanouškům v KeyBank Centeru dva góly, každý na jedné straně. Poslední dvacetiminutovka se obešla bez branek a Kanada tak zvítězila 4:2.

Kanada: Finsko 4:2

Branky a nahrávky: 6. Katchouk (Thomas), 7. Steel (Raddysh, Kyrou), 13. Batherson (Gadjovich, Mete), 33. Raddysh (Katchouk) – 13. Heponiemi (Välimäki), 28. Jokiharju (Tolvanen, Koivula)

Ve druhém utkání skupiny A se představilo domácí mužstvo s Dánskem. Favoritem tohoto klání byli Američané a roli potvrdili. Celkem viděli diváci devět branek. V první třetině nasázelo USA hned pět branek. V utkání si po dvou gólech připsali hned dva hráči. A sice Bellows a Mittelstadt. Žádný hattrick tak v prvním hracím dni k vidění nebyl.

Dánsko: USA 0:9

Branky a nahrávky: 3. Jones (Peeke, Norris), 6. Bellows (Brown), 9. Mittelstadt (Hughes, M. Anderson), 12. Yamamoto (B. Tkachuk, Hughes), 19. Mittelstadt (Harper, Tufte), 25. Bellows (TS), 40. Harper, 53. Peeke (Jones), 54. Samberg (Perunovich, Norris)