Hokej - logo - MSJ 2018
Foto: http://www.nhl.sk/

MSJ: Hned v úvodu ostrý souboj proti Rusku

Hokej - logo - MSJ 2018

Češi na úvod turnaje vyzvou Rusku. Zápas odehrají v hale Key Bank Center v Buffalu od 18 hodin středoevropského času. Nejen fanoušci, ale také hráči a trenéři se velmi těší a jsou v očekávání.

Elitní MSJ se tradičně koná na přelomu roku. První zápasy se odehrají 26. 12. 2017 a turnaj trvá až do 5. 1. 2018. Tohoto turnaje se celkem zúčastní deset týmů. MSJ 2018 se koná v americkém městě Buffalo. Novinkou MSJ 2018 bude utkání pod širým nebem, které se odehraje na fotbalovém stadionu ve městě Orchard Park mezi USA a Kanadou. Na území USA se MSJ bude konat již pošesté. Česká republika tento svátek juniorů bude pořádat v roce 2020.

Čeští mladíci na Štědrý den odletěli z Prahy do Buffala, kde obydleli nejen pokoje na hotelu, ale také kabinu. Dopřáli si „štědrovečerní“ hostinu a také si rozbalili nějaké dárky. Následně myšlenky všech směřovaly k turnaji. V pondělí je čekal první trénink v místě šampionátu. 26. 12. 2017 v 18 hodin a 8 minut středoevropského času Češi rozehrají svůj první duel na turnaji. Jejich soupeřem bude celkem nebezpečné Rusko.

Sám hlavní trenér Filip Pešán řekl: "Bude to velice nepříjemný soupeř, očekávám, že jeho hra bude vycházet z důsledné defenzivy. Zřejmě se nebude hrát hokej nahoru a dolů, ale uvidíme. My se soustředíme hlavně na svůj výkon. Hodně jsme pracovali na organizaci hry, na systémových věcech. Do turnaje jdeme s tím, že budeme bojovat o každý bod.“

MSJ 2018 - Český národní tým Zdroj: www.instagram.com Uvidíme, jak se mladíci poperou s dnešním soupeřem a celkově jaké výkony předvedou. Svěřenci trenéra Pešána před MSJ odehráli dva přípravné zápasy. Nejprve se střetli s Kanadou, od které obdrželi debakl 0:9 a duel proti Finsku také nedopadl podle představ. Hráči severské země Českou republiku porazili 4:2.

Náš juniorský národní tým čeká na cenný kov z MSJ od roku 2005 a na zlatou mediali dokonce od roku 2001. Podaří se mladíkům letos urvat nějaký ten cenný kov?

Autor: M. V.
103 0