Bělorusko - MSJ 2018

MSJ: Dánové porazili Bělorusko a mají nakročeno k udržení se v elitní skupině

Bělorusové společně s Dánskem dnes zahájili boj o udržení v elitním MSJ. Dánové ve skupině ve čtyřech zápasech vstřelili pouhé dvě branky, naopak Bělorusko jich mělo na kontě celkem deset.

Jako první si velkou šanci vybojovali Dánové, když se Blichfeld dostal do brejku a zkusil bekhendový blafák, ten však vychytal Griščenko. První branka padla až v šestnácté minutě, když se Rondbjergem ihned po vhazování zmocnil kotouče a vystřelil. Jeho pokus prošel těsně nad lapačkou běloruského gólmana.

Takřka o minutu později se Dánsko dostalo do dvoubrankového trháku, když se ze vstřeleného gólu radoval Schultz, který vypálil na Griščenka. Ten se puku skoro zmocnil, ale střela byla tak tvrdá, že nakonec propadla do běloruské branky.

Ve druhé třetině se podařilo Bělorusku snížit, když skóroval Litvinov. O pár minut později se prosadil také Jerjomenkov, který potrestal zbytečné vyloučení Nielsena. V závěru periody Suško poslal puk k Bovbelovi, který pálil z levého bodu pro vhazování, ale Krog bez problému zakročil. Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2.

Minutu a čtyřicet čtyři sekund po úvodním vhazování ve třetí třetině se Drozdov radoval ze vstřelené branky v oslabení, čímž poslal svůj tým do vedení a dokončil obrat v zápase z 0:2 na 3:2. Hráči Běloruska neměli dost a ve čtyřicáté minutě se ujali dvoubrankového vedení. Ihned po vhazování udeřili seveřané, kteří vstřelili kontaktní branku.

V padesáté třetí minutě Jerjomenko vyslal tvrdou střelu na Kroga, od kterého se odrazil puk k Litvinovu, který chtěl zakončit do odkryté branky, ale jeden z hráčů Dánská zaskočil za gólmana a vychytal tak jasný gól.

V úplném závěru třetího dějství nejdříve dokázali seveřané skóre vyrovnat na 4:4. O gól se postaral Blichfeldov. Vzápětí na to se Dánové dostali do vedení, čímž si zajistili první bod k udržení v elitním MSJ.

Branky a nahrávky: 22. Litvinov, 30. Jerjomenko (Suško, Šarangovič), 42. Drozdov, 49. Martynov (Suško, Šarangovič) – 16. Röndbjerg (Blichfeld), 17. Schultz (Madsen, Grundtvig), 50. Blichfeld (Röndbjerg, Jessen), 60. Blichfeld (Setkov), 60. Grundtvig (Röndbjerg, Mogensen)

Sestavy:

Bělorusko: Griščenko (Rodik) – Derjabin, Jerjomenko, Gostev, Sokolovskij, Burovcev, Gabrus, Martyňuk – Bovbel, Šarangovič (A), Suško (C) – Martynov, Pisčuk, Drozdov – Litvinov (A), Lukaševič, Michalčuk – Rjadčenko, Astaševič, Grinkevič – Anisimov.

Dánsko: Krog (Sögaard) – O. Larsen, Jessen, Mogensen, Heine, Setkov, Mortensen, Ch. Larsen – Röndbjerg (A), Blichfeld (A), Nielsen (C) – Grundtvig, Madsen, Schultz – Ahlberg, Andersen, Molge – Gath