MSJ  2018 - Český národní tým

MSJ: Češi porazili Švýcarsko 6:3

Česká reprezentace odehrála svůj poslední zápas ve skupině B a porazila Švýcarsko. Napínavý souboj vyhrála 6:3.

Filip Pešán dnes do české svatyně postavil Škarka, který chytal utkání proti Švédsku a dochytal i včerejší duel proti Bělorusku. Reprezentační mužstvo začalo první periodu na výbornou, svojí aktivní hrou se dostalo do útočného pásma a mělo šanci za šancí. V čase 2:38 se prosadil Lauko, který si zapsal první gól na turnaji. Jmenovaný si našel odražený puk a bekhendovou střelou překonal švýcarského gólmana. O třináct sekund později vyrovnal Jäger.

Češi v zápase dokázali využít přesilovou hru, když se k odraženému puku od tyčky dostal Martin Nečas, který tvrdou střelou prostřelil všechny hráče, kteří se motali kolem brankoviště a poslal tak Čechy opět do vedení. Pět minut před koncem první třetiny se do útočného pásma řítili dva čeští hráči. Lauko nahrál Kurovskému, který puk usměrnil na švýcarskou branku, ale Wüthrich byl včas na svém místě.

Na začátku druhé třetiny se do útoku probil Radovan Pavlík, který zkusil své štěstí, ale švýcarský gólman puk vyrazil. Odraženého kotouče se zmocnil Reichel a poslal jej do odkryté branky. Netrvalo však dlouho a Švýcarsko snížilo na 2:3.

Po třetí obdržené brance Jakuba Škarka vystřídal  Josef Kořenář. V 29. minutě se z dalšího gólu radovali Češi, když Michnáč našel úplně volného Kauta, který jen uklidil kotouč ke vzdálenější tyči. Po čtyřiceti minutách Češi nad Švýcarskem vedli 4:3.

Čtvrtá formace dnes hrála velmi atraktivní hokej. Petr Kodýtek nahrál Kurovskému, který krásnou střelou prostřelil švýcarského brankáře a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Kristian Reichel ukázal svoji předvídavost a rychlost. Ve středním pásmu se zmocnil puku a rychlým pohybem se dostal do brejku, kde zkusil bekhendovou kličku a hravě překonal Wüthricha. V zápase skóroval již podruhé.

Češi nakonec porazili Švýcarsko 6:3, na svého soupeře v zápase vystřelili celkem šedesátkrát. Naopak Švýcaři si na své konto připsali pouhých třicet střel.

Branky a nahrávky: 3. Jäger (Miranda, Kurashev), 23. Rohrbach, 24. Riva (Le Coultre, Heim) – 3. Lauko (Hájek, Budík), 12. Nečas (M. Kaut, Hájek), 23. K. Reichel (R. Pavlík), 29. M. Kaut (Michnáč, Nečas), 48. Kurovský (Kodýtek), 58. K. Reichel (Kurovský)

Sestavy:

Švýcarsko: Wüthrich (A. Schmid) – Geisser, Gross (A), Egli, Riva, Le Coultre, Berni, Barandun, Cavalleri – Miranda (A), Jäger, Kurashev – Simic, Eggenberger (C), Heim – Müller, Maillard, Nussbaumer – Leuenberger, Rohrbach, Sigrist.

Česko: Škarek (Kořenář) – Budík, Hájek, F. Král, J. Galvas, Vála (A), Šalda, Hrdinka – M. Zachar (C), M. Kaut, Chytil – Nečas, Zadina, Michnáč – K. Reichel (A), R. Pavlík, Safin – Hrabík, Lauko, Kodýtek – Kurovský

Autor: M. V.