Hokej - MSJ - USA vs Rusko

MSJ: Američané nakonec v závěru udolali Rusko a v semifinále je čeká Švédsko

Jako poslední čtvrté čtvrtfinále sehráli Američané proti Rusku ve dvě hodiny ráno středoevropského času. I toto utkání bylo vskutku vyrovnané. Tím šťastnějším však nakonec byl celek ze zámoří.

Na začátku první třetiny dostali Američané příležitost si zahrát první přesilovou hru v zápase, kterou bleskově využili. Tkachuk nahrál Bellowsovi, který z pravého kruhu z první vystřelil. Jeho střela překonala ruského gólmana.

V polovině první periody se z vyrovnávací branky radoval Šolochov, který se rozjel ze svého obraného pásma a ve vysoké rychlosti se dokázal probojovat až před amerického brankáře, kterého bekhendovým pokusem ze strany překonal. V této třetině se ještě jednou do vedení dostali hráči USA a po dvaceti minutách tak vedli 2:1.

Ve druhé části žádná branka nepadla, ale vyrovnání viselo doslova ve vzduchu, když nejprve ve dvacáté čtvrté minutě se Abramov dostal s pukem před americkou branku, ale nedokázal jej zvednout nad ležícího brankáře, přičemž jeho dva pokusy za sebou vždy skončily na  gólmanových betonech.

Následně pár sekund před koncem této části byl Woll takřka překonán, ale Arťom Manukjan se netrefil do odkryté americké svatyně. Jeho dělovka jen zaduněla o zadní prkna.

Ve třetí periodě ve 44. minutě po individuální akci bylo však již vyrovnáno. Altybarmakjan projel takřka celým hrištěm a povedenou stahovačkou zakončil nad bezmocného Wolla.

Hráči USA se svého soupeře nezalekli a dokázali se v padesáté třetí minutě dostat již potřetí v tomto utkání do jednobrankového vedení. Bellows si našel odražený touš od zadního mantinelu a svojí dělovkou prostřelil Suchačova mezi betony. Ruská Sborná v závěru třetí části odvolala gólmana, ale tento risk se jim nevyplatil, jelikož výhru několik sekund před koncem stvrdil kapitán amerického výběru Anderson.

Branky a nahrávky: 3. Bellows (B. Tkachuk, Fox), 15. Yamamoto (Mittelstadt, Samberg), 53. Bellows (Samberg), 60. J. Anderson (Poehling, R. Lindgren) – 11. Šolochov (K. Kostin, Jelizarov), 44. Altybarmakjan (Samorukov)

Sestavy:

USA: Woll (Oettinger) – Fox, Samberg, R. Lindgren, Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson – Norris, Harper, Jones – Tufte, Frederic

Rusko: Suchačov (Melničuk) – Minulin, J. Zajcev, Knyžov, Sjomin, Jelizarov, Samorukov, Makejev, Šepelev – Manukjan, Rubcov, Kajumov – Sokolov, M. Malcev, Poloďan – Abramov, Altybarmakjan, Šolochov – Ivanov, Svečnikov, K. Kostin

Autor: M. V.