První semifinálový zápas mezi Hradcem Králové a brněnskou Kometou
Foto: www.facebook.cz/MountfieldHK

Marek Čiliak podržel svůj tým a slaví první výhru. Domácím nepustil ani jeden gól

První semifinálový zápas mezi Hradcem Králové a brněnskou Kometou

Středeční program nabízel jediný extraligový zápas a to první zápas semifinále mezi Hradcem Králové a Komety Brno. Úvodní třetina byla opatrnější, na první gól si museli fanoušci počkat až do třetí třetiny, ve které se dvakrát radovali hosté. Brněnský Marek Čiliak se v Hradci blýskl čistým kontem.

Brněnská Kometa zavítala na začátek série na led Hradce Králové. O první velkou šanci se postarali hokejisté Komety v osmé minutě zápasu. Haščák s Němcem se dostali do přečíslení dva na jednoho, gól z toho ale nebyl. První třetina příliš atraktivní hokej nepřinesla. Oba týmy se soustředily spíš na bránění. Hradecká hala byla také svědkem několika potyček a zákroku Vojtěcha Němce na hradeckého Džerinše v osmnácté minutě zápasu. Němec dostal pět minut plus do konce zápasu za vražení na hrazení. Domácí dvě minuty poslední třetiny zužitkovat nedokázali a pokračování přesilové hry si odnesli do druhého dějství.

Úvod druhé třetiny přinesl šance na obou stranách. Nejprve měl v brankovišti co dělat hostující Čiliak, poté se do přečíslení dostali hosté. Hradečtí začali být dravější a vytvořili si několik slibných šancí. Nejdříve trefil Jarůšek rám Čiliakovy svatyně a následně střílel Dietz. V půli zápasu se ozvali hokejisté Komety. Hruška tečoval puk těsně nad břevno domácí branky. Ve třicáté sedmé minutě tečoval puk Dočekal, ani z toho gól nepadl. Poslední minuty druhé třetiny patřily  Brňanům. Nakonec jsme gól ani ve druhé třetině neviděli.

Třetí třetina začínala tedy za nerozhodného stavu 0:0. Prvního gólu tohoto semifinále se diváci dočkali ve čtyřicáté třetí minutě. Alexander Mallet se dostal do útoku, puk posunul na Martina Nečase, od jehož bruslí se puk odrazil za záda hradeckého gólmana. Rozhodčí si ještě nebyli stoprocentně jistí, proto volali videorozhodčímu, který gól potvrdil. Hosté tak vedli 1:0. Hosté byli po gólu aktivnějším celkem, další gól mohl padnout o čtyři minuty později z hole Erata, Rybár měl betony na správném místě a brance zabránil. Východočeši se o slovo přihlásili v padesáté čtvrté minutě. Domácí fanoušky probral Rastislav Dej, který bohužel pro Hradec zakončil nepřesně. Dvě minuty před koncem zápasu si hradecký Mountfield vzal oddechový čas. Rybár zůstal na střídačce. V čase 59:56 vstřelila Kometa druhý gól a rozhodla tak první semifinálový zápas ve svůj prospěch. Do prázdné brány střílel Marek Kvapil.

Mountfield HK - HC Kometa Brno 0:1

Branky a nahrávky: 43. Nečas (Mallet), 60. M. Kvapil

Autor: Katka Štoudková
86 0