Síně slávy - Lány - Petr Ton
Foto: Vojtěch Moravec

Kladenský odchovanec dnes ukončil bohatou hokejovou kariéru

Síně slávy - Lány - Petr Ton

Dnes čtyřiačtyřicetiletý odchovanec kladenského hokeje Petr Ton ukončil svojí bohatou hokejovou kariéru.

Svojí hokejovou éru zahájil na Kladně, kde si v roce 1992 zahrál první extraligový zápas. Poté o pět let později přestoupil do finské ligy, kde prostřídal několik klubů (Jokerit Helsinky, JYP Jyväskylä a Kärpät Oulu). V roce 2003 se vrátil zpět do České republiky a na několik sezón zakotvil v pražské Spartě, se kterou oslavil dva tituly Mistra republiky (2005/06 a 2006/07).

20. září 2013 v dresu pražské Sparty v zápase proti Plzni vstřelil svůj 255. gól a stal se tak rekordmanem pražského týmu. 24. ledna 2014 zaznamenal 700. bod v české nejvyšší hokejové soutěži. Ve stejném roce přestoupil do brněnské Komety, kde předčasně ukončil své angažmá a před sezónou 2016/17 se vrátil zpět do rodného Kladna.

Petr Ton v posledních měsících přemýšlel, zda zkusí své štěstí někde jinde, ale nakonec došel k názoru, že ve svých 44 letech pověsí brusle na hřebík. Sám pro server vasekladno.cz řekl: „V tuhle chvíli nikde nic domluveného nemám. Chci jednou zúročit trenérské béčko, nebo můžu pracovat u mládeže a k tomu uplatnit licenci kondičního trenéra. V tomhle směru bych rád příští sezonu, třeba už od května, kdy začíná suchá příprava, působil u mladých hráčů v kladenském klubu".

90 29