Jan Kovář - KHL
Foto: http://3.bp.blogspot.com

KHL uvolní své hráče pro olympijský turnaj

Jan Kovář - KHL

Mnoho národních hokejových svazů bylo v nejistotě. Nakonec si ale mohou oddechnout, jelikož se šéfové KHL nakonec zachovali zodpovědně a hráči ze všech klubů KHL budou uvolněni pro olympijský turnaj. K tomuto rozhodnutí došlo den poté, co národní olympijský výbor schválil účast ruských sportovců pod neutrální vlajkou.

Nebylo jasné, jestli si hokejisté KHL zahrají nadcházející Zimní olympiádě 2018 v Jižní Koreji. Vedení ruské ligy KHL totiž jasně řeklo, že pokud nebudou ruští sportovci na olympiádě, ligu nepřeruší a své hráče nikam nepustí. Stalo se to, co očekával skoro každý. MOV potrestala Rusko a vyloučilo je z her.

Na olympiádu budou moct jen ti sportovci, kteří projdou dopingovou kontrolou a budou čistí, a ti, kteří neměli v minulosti žádnou dopingovou aféru. Pokud budou toto ruští sportovci splňovat, mohou na olympiádu, ale ne pod ruskou vlajkou, ale pod tou neutrální.

Pro český hokej je rozhodnutí KHL velice dobrou zprávou. V kontinentální lize máme spoustu kvalitních hokejistů a hlavně brankářů. Pokud by KHL své hráče nepustila, museli bychom brát hráče především z české Tipsport extraligy. Pro příklad: na nadcházející ruský turnaj máme v nominaci patnáct hráčů z KHL.

Už teď je jasné, že se her nezúčastní hokejisté NHL. Bez hráčů KHL by bylo prakticky nemožné poskládat především tým Ruska nebo také Kanady či Spojených států amerických. Češi by skládali národní družstvo především z hráčů extraligy a v menším množství poté z dalších evropských lig. Především ze severu Evropy či Švýcarska. 

123 73