Český hokejista Jaromír Jágr
Foto: Facebook - Jaromír Jágr

Je Jaromír Jágr mimo hru, nebo pomůže Kladnu v play-off? To ukáže čas...

Český hokejista Jaromír Jágr

V zápase padesátého kola WSM ligy v utkání proti Havířovu byl Jaromír Jágr tvrdě atakován Sikorou. O rozsahu jeho zranění se dlouho nic nevědělo. Nejdříve se začalo proslýchat, že legendární 68 má otřes mozku, nakonec se však ukázalo, že za vším stojí úplně jiný problém.

Článek WSM LIGA: První čtvrtfinálový bod braly Karlovy Vary, České Budějovice, Kladno a Slavia WSM LIGA: První čtvrtfinálový bod braly Karlovy Vary, České Budějovice, Kladno a Slavia V prvních čtvrtfinálových duelech WSM ligy se střetly Karlovy Vary se Vsetínem, České Budějovice s Havířovem, Jestřábi z Prostějova odehráli duel proti Kladnu a pražská Slavia vyzvala Přerov. Zápas mezi Kladnem a Havířovem byl plný emocí. Nejhorší a nešťastný moment se odehrál ve třetí minutě, kdy havířovský Sikora ostře atakoval Jaromíra Jágra, který se okamžitě složil k ledu. Pro hráče s osmašedesátkou na dresu lékaři přivolali i nosítka, ikona kladenských Rytířů však nakonec odešla do útrob stadionu po svých.

Jaromír Jágr se k tomuto zákroku a k jeho zdravotnímu stavu vyjádřil včera po prvním utkání čtvrtfinále play-off WSM ligy, v němž kladenští Rytíři bojují s prostějovskými Jestřábi. Po incidentu se v soutěžních duelech ani na tréninku neobjevoval. Když se vrátil profesor Pavel Kolář z Olympijských her v Pchjongčchangu, zamířil rovnou k němu. Vyšetření zjistila, že si Jaromír Jágr obnovil zranění vnitřního vazu a menisku v pravém koleni. S podobným problémem marodil nedávno v Calgary. 

Legendární šedesát osmička chce alespoň symbolicky nastoupit do takřka každého utkání, aby splnila podmínku 15 startů a případně tak zasáhla do bojů v baráži. Už včera se hráč objevil na ledě, na kterém podle statistiky strávil přibližně sekund. Po vystřídání okamžitě zamířil do kabin. A jak sám řekl, pouze se sklouzl. Zároveň dodal, že by podobné zákroky, jaký předvedl Sikora, měli rozhodčí pískat a tvrdě trestat, aby je co nejvíce omezili.

57 0