Josef Jandač - hokej - nominace
Foto: Tisková konference - youtube.com

Jandač zveřejní nominaci do Pyeongchangu. Kdo by neměl chybět?

Josef Jandač - hokej - nominace

Již v 16 hodin bude oficiálně zveřejněna nominace hokejistů na Olympijské hry do Pyeongchangu. Tiskovou konferenci bude živě přenášet program ČT Sport.

Bez hráčů NHL a téměř i bez účastníků kontinentální hokejové ligy se musí obejít letošní olympijský turnaj. Zatímco šéfové NHL již před delší dobou řekli definitivní NE, ti v KHL hrozili zákazem startu hráčům v případě, že Rusko nebude na OH. Nakonec však polevili. A tak hráče z nejlépe placené ligy světa pod pěti kruhy fanoušci uvidí. 

Sportovci z Ruska se olympijského turnaje budou moci zúčastnit pouze po přísné kontrole a prokazatelnosti bezdopingové minulosti. Vystoupení pod hlavičkou "Olympijský sportovec z Ruska" se pravděpodobně zástupců Putinovy skvadry týkat bude. 

Český trenér Josef Jandač absolvoval se svými svěřenci přípravné kempy, zápasy Euro Hockey Challange a další, během kterých měl možnost ukázat na hráče, které na olympijském turnaji chce. Vskutku ani jeden z hráčů NHL či AHL českou ani jinou reprezentaci neposílí. A tak Josef Jandač hledal především v české extralize, KHL, finské lize a nebo i té švýcarské. 

Mnozí fanoušci si snaží dopředu skládat jména, která by neměla v nominaci chybět. A tak mnohým na seznamu nechybí obránce Mozík, brankář Furch či útočník Erat. A jak by mohla finální sestava vypadat? Snažili jsme se udělat co nejpřesnější odhad Jandačová rozhodnutí. 

Brankáři: Patrik Bartošák, Pavel Francouz, Dominik Furch

Obránci: Ondřej Němec (A), Jakub Krejčík, Adam Polášek, Libor Šulák, Martin Ševc, Vojtech Mozík, Tomáš Kundrátek, Jakub Nakládal

Útočníci: Jakub Lev, Robin Hanzl, Jan Kovář (A), Martin Erat (C), Martin Zaťovič, Tomáš Filippi, Michal Birner, Michal Řepík, Lukáš Radil, Roman Horák, Lukáš Kašpar, Jiří Sekáč, Dominik Kubalík, Milan Gulaš

324 17