Švédsko slaví titul mistrů světa 2017
Foto: Bildbyrän

Emoce hokejových komentátorů #2

Švédsko slaví titul mistrů světa 2017

Je tady druhý díl naší minisérie s názvem Emoce hokejových komentátorů. V dnešním díle se podíváme blíže na na sever Evropy, jak dokáží prožít zápasy komentátoři ze Švédska.

Švédové nemají jednoho stabilního komentátora. Zápasy komentují vždy jiní. I tak patří mezi špičku v komentování. Pojďme se podívat na největší momenty země ,,tří korunek" spolu se švédskými komentátory.

Nejslavnější momenty švédských komentátorů

Finále ZOH 1994- Švédsko: Kanada

Švédsko zažilo na zimní olympiádě parádní turnaj. V základní skupině sice skončili třetí za Slovenskem a Kanadou. Ve čtvrtfinále ale porazili Německo 3:0 a v semifinále těsným výsledkem slavili výhru 4:3 nad Ruskem. Finále si Švédové opravdu užili a slavili zisk zlatých medailí po vítězství nad Kanadou 3:2.

Povedený nájezd Fredrika Petterssona

Švédsko nečekaně vyřadilo na MS 2013 Kanadu již ve čtvrfinále. Skvělý nájezd proměnil také Fredrik Pettersson, který se s tím nemazlil a střelou příklepem překonal kanadského brankáře.

Další nájezd ze strany Linuse Omarka

U samostatných nájezdů ještě zůstaneme. Švédská reprezentace odehrála přípravný zápas před MS s Německem. Zápas dospěl do samostatných nájezdů, kde si dovolil kulišárnu Linus Omark.

Výhra na MS 2017

Švédsko zažilo spanilou jízdu na mistrovství světa v ledním hokeji 2017, které se konalo v Německu a ve Francii. V základní skupině skončilo sice na třetím místě, ale ve vyřazovacích bojích nezaváhalo a vyhrálo titul mistrů světa. V semifinále porazili Švédové Rusko a ve finále si poradili s Kanadou.

Švédsko vyhrálo na MSJ 2012

Švédsko patří dlouhodobě mezi nejlepší juniorské týmy. Skoro z každého MSJ si vezou cenný kov. Nyní ale poslední tři roky skončili shodně na čtvrtém místě. Poslední titul mistrů světa v juniorské kategorii slavili v roce 2012, když porazili ve finále Rusko těsně 1:0 v prodloužení.

Mistři světa v roce 2013

Švédsko to dokázalo. Po dlouhé době vyhrál tým na mistrovství světa na domácím ledě. Švédové porazili ve finále Švýcarsko 5:1.

Zápas z domácí ligy zvané Svenska Hockeyligan

V sezóně 2016/2017 vyhrál tým HV71 švédský titul v nejvyšší lize Svenska Hockeyligan. V cestě za titulem nenašel přemožitele.

139 0