Hokej - MSJ - Švédsko vs Slovensko
Foto: www.onhockey.tv

EHT: Švédi porazili Jižní Koreu, která opět šla do vedení jako první

Hokej - MSJ - Švédsko vs Slovensko

Jihokorejci dnes vyzvali další těžkého soupeře, tím bylo Švédsko, které na Channel One Cupu podlehlo Rusku. Zítra je ještě čeká Česká republika. Hráči tří korunek si však s asijským týmem poradili.

Úvodní sestavy:

Jižní Korea: Dalton (Sung Je Park) – Won Jun Kim, Yeong Jun Seo, Plante, Dong Hwan Kim, Regan, Don Ku Lee, Hyeok Kim, Hyun Ho Oh (A) – Teswtuide, Ki Sung Kim, Sang Wook Kim – Sang Hoon Shin (A), Min Ho Cho, Swift – Jin Hui Ahn (C), Woo Sang Park, Radunske – Won Jung Kim, Young Jun Lee, Sang Woo Shin – Hyung Yun Shin

Švédsko: Fasth (Hellberg) – Hersley, Burström, Gustafsson, Ahnelöv, Wikstrand, Nygren, Tömmernes, Junland – Möller, P. Lindholm, Lindström – Zackrisson, Lander, Axelsson – Omark (A), Engqvist, Bergström – F. Pettersson, J. Lundqvist (C), Everberg – Norman

Úvodní buly vyhrálo favorizované Švédskoa  ihned se dostalo do útočného pásma, ale Engqvist Daltona nenachytal.

Ve třetí minutě Axelsson našel chybnou rozehrávku Jihokorejců a z mezikruží zkusil své štěstí. Jeho pokus musel vykrýt Dalton a i tak puk skončil pár milimetru mimo tři tyče.

V polovině třetiny i Jihokorejci prověřili Fastha. Ovšem nasledně přišlo přečíslení tři na jednoho. Lindström dostal přihrávku a z první vypálil. Dalton byl opět na svém místě a nadále držel bezbrankový stav. Švédové i nadále tlačili svého soupeře, ale Dalton svůj tým bezpečně držel a po dvaceti minutách byl stav nerozhodný 0:0.

Čtyřicet dva sekund po úvodním buly ve druhé třetině se Jihokorejci mohli radovat z první vstřelené branky v tomto zápase. Opět i ve svém třetím duelu na turnaji se jako první ujali vedení. Tentokrát byl střelcem Teswtuide, který si našel volný puk a zakončil ho do poloprázdné branky.

Netrvalo to dlouho a ze vstřelené branky se radovali Švédové. V čase 23:39 se prosadil Bergström, který byl před brankovištěm úplně volný a navíc dostal krásnou přihrávku od Omarka. Švédští hráči i nadále měli chuť a dokázali obrátit vedení na svojí stranu, když Lander svojí precizní střelou prostřelil Daltona. Švédi se tak ujali vedení 2:1.

V polovině zápasu se Švédové dostali do dvoubrankového trháku, když skóroval Lindholm, který jako první našel odražený kotouč a bez problému ho dorazil za záda korejského gólmana.

I ve třetí třetině měli převahu především hokejisté ze severu Evropy, ale opět největší hvězdou jihokorejského týmu byl brankář Dalton, který stále držel celkem dobrý výsledek. 

Na 4:1 ve třetí třetině navyšoval Everberga, který na po druhé překonal bezmocného Daltona. O pár minut později se jihokorejský brankář vyznamenal, když předvedl krásný semafor proti tvrdé střele švédského hráče.

V čase 56:24 navyšoval Engqvist, který dorážel puk do poloprázdné branky, již na rozdíl čtyřech branek, jelikož Dalton se nestačil včas přesunout k druhé tyči své svatyně.

Nakonec Švédové zvítězili 5:1 a připsali si první výhru na turnaji v Rusku.

Branky a nahrávky: 21. Teswtuide (Ki Sung Kim) – 24. Bergström (Omark, Wikstrand), 26. Lander (Wikstrand), 31. P. Lindholm (Lindström), 50. Everberg (Zackrisson), 57. Engqvist (Bergström, Omark)

77 11