Hokejový zápas- Česko: Švédsko

EHT: Češi zvládli všechny zápasy a patří jim druhé místo. Channel One Cup ovládli domácí Rusové

Ve středu 13. 12. 2017 začal ruský turnaj v rámci EHT tzv. Channel One Cup, na kterém jednoznačně dominovalo domácí mužstvo, které také s devíti body tento turnaj vyhrálo. Česká republika skončila na krásném druhém místě s osmi body.

ČEŠI OTOČILI ZÁPAS S FINSKEM

Ve středu 13. 12. 2017 Češi v O2 Aréně hostili Finsko, které se do utkání obulo opravdu ve velkém stylu. První dvě třetiny patřily především hráčům Suomi. Do třetí periody Češi vlétli jako vyměnění a to především Martin Růžička. V 53. minutě se podařilo našim vstřelit kontaktní branku, o kterou se zasloužil právě Růžička, který využil přesilovou hru. Po vstřelené brance česká pětka měla obrovský tlak a znovu se k puku dostal Martin Růžička a z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal na 2:2. Opravdu neskutečné okamžiky nejlepšího střelce TELH. Několik minut před koncem třetí třetiny se do samostatného úniku dostal Kubalík, ale na finského gólmana nevyzrál. Ve třetí periodě to byl úplně jiný český tým, než tomu bylo v prvních dvou. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 2:2 a následovalo prodloužení, ve kterém rozhodl svým třetím gólem Martin Růžička, když využil přesilovou hru a dovršil tak hattrick. Češi vyhráli nad Finskem 3:2 po prodloužení.

VYHRA PO SEDMI LETECH

Ve druhém utkání se Česká republika střetla s nebezpečnou Kanadou, nad kterou naposledy vyhrála na MS 2010 v osmifinálové skupině. Javorové listy se dostaly do vedení postupem času to vypadalo, že Češi si opět jdou pro porážku. Třicet sekund před koncem druhé třetiny se mohli radovat všichni čeští fanoušci, jelikož Mozíkovu střelu před brankářem tečoval Michal Řepík, a vyrovnal tak na 1:1. Poté se ještě prosadil Mozík. V závěru poslední třetiny hráli Češi další přesilovou hru. Kovář vypálil od modré čáry, jeho pokus však vyrazil Brust maskou. Následně Kanaďané zkusili hru bez gólmana, ale kapitán Martin Erat vstřelil gól do prázdné branky. Kanaďané neměli co ztratit a ve hře bez gólmana pokračovali i nadále. Český tým situace využil a Kanadu potrestal další brankou, kterou vsítil Zohorna a navýšil na konečných 4:1.

TŘETÍ ZÁPAS, TŘETÍ VÝHRA

Ve třetím duelu Češi vyzvali Švédy. Do vedení je dostal ve třinácté minutě Mozík a do konce první třetiny ještě Řepík navyšoval na 2:0. Ve druhé třetině dokázali hráči Tre Kronor snížit na rozdíl jediné branky, ale Češi se nadále snažili a dokázali vstřelit ještě dvě branky. Česká radost přišla v pětapadesáté minutě, kdy zvýšil stav utkání na 3:1 Martin Erat. Dvě minuty před koncem základní hrací doby zkoušeli hrát Švédi v šesti hráčích bez Hellberga. Toho jsme využili a vstřelili gól do prázdné brány. Autorem gólu byl Andrej Nestrašil. Do konce zápasu už gól nepadl a Češí tak zvítězili i ve svém posledním zápase na tomto turnaji.

Rusko Finsko 3:0

Kapitán národního týmu Martin Erat se k zápasům vyjádřil takto"Super, jak ten tým pracoval! Kluci získali sebevědomí a zjistili, že lze zdolat úplně každého."

Trenér národního týmu Josef Jandač řekl toto: "Ale pořád je na čem pracovat a musíme zůstat nohama pevně na zemi."

JAK SE DAŘILO ČESKÉMU TÝMU NA CHANNEL ONE CUPU V ROCE 2016?

V minulém roce se na ruském turnaji českému výběru moc nevedlo. Nejprve Češi podlehli Finsku 2:4 a Rusku 1:5. Jediné vítězství si připsali v posledním duelu proti Švédsku, když vyhráli 4:1. Obsadili také poslední čtvrté místo. Třetí pozici obsadili Finové a domácí mužstvo obsadilo druhou příčku. Z vítězství se radovali švédští hokejisté, kteří na turnaji triumfovali po dlouhých pěti letech.