Hokejový zápas- Česko: Švédsko

EHT: Češi zvládli i poslední zápas turnaje. Porazili hráče Tre Kronor 4:1

Čeští hokejisté zvládli svůj poslední zápas na turnaji Channel One Cup v rámci EHT. Poradili si totiž poměrně s přehledem s hráči Švédska, které porazili poměrem 4:1.

První gól padl již ve třetí minutě, ale rozhodčí ho musel konzultovat s videorozhodčím. Bergström totiž tečoval nahození od modré čáry, po kterém pak puk skončil v bráně. Podle videa byla však jeho hůl vysoko. Regulérní branka padla až ve dvanácté minutě. V rohu kluziště přebral kotouč Michal Vondrka, který poté poslal puk na volného Vojtěcha Mozíka, který propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankář Hellberga. Čeští hokejisté zvýšili svoji aktivitu a také brankové skóre. Na 2:0 zvýšil Michal Řepik, který využil přesilovou hru.

Z kraje druhé části měli naši hokejisté šanci v podobě přečíslení dvou na jednoho. Vondrka přihrával v konečné fázi na Koukala, ale ten to měl na dlouhou hůl. V třiatřicáté minutě dostal Jonas Lunland trest pět minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Čeští hokejisté poté měli dlouhou přesilovou hru, kterou nevyužili. Naopak Švédi mohli údeřit ve vlastním oslabení. Norman se řítil sám na Furcha a překonal jej. Jeho střela se odrazila od tyčky zpět do hřiště. Další šance jsme ve druhé třetině neviděli.

Začátek poslední periody se Švédům opravdu povedl. Již po půl minutě  hry vstřelili kontaktní gól na 1:2. Lindström využil švédskou přesilovou hru, když střelou mezi betony překonal Dominika Furcha. Švédové byli poté na koni a několikrát zatlačili Čechy v jejich obranném pásmu. Stříleli, měli šance, ale Furch byl proti. Česká radost přišla v pětapadesáté minutě, kdy zvýšil stav utkání na 3:1 Martin Erat. Dvě minuty před koncem základní hrací doby zkoušeli hrát Švédi v šesti hráčích bez Hellberga. Toho jsme využili a vstřelili gól do prázdné brány. Autorem gólu byl Andrej Nestrašil. Do konce zápasu už gól nepadl a Češí vítězí i ve svém posledním zápase na tomto turnaji.

ŠVÉDSKO: ČESKO 1:4

Branky a nahrávky: 41. Lindström (Kronwall, Zackrisson) – 13. Mozík (Vondrka, Jan Kovář), 16. Řepík (Vondrka, Mozík), 55. M. Erat (J. Kolář, Jan Kovář), 58. Nestrašil (Koukal, M. Erat)

Střely na branku: 26:24

Počet diváků: 8 870

Sestavy:

Švédsko: Hellberg (Fasth) – Burström, Kronwall (A), Tömmernes, Junland, Nygren, Wikstrand, Fransson, Ahnelöv – Bergström, P. Lindholm, Lindström – Zackrisson, Lander, Axelsson – Omark (A), Engqvist, Stålberg – Everberg, J. Lundqvist (C), F. Pettersson – Norman.

Česko: Furch (Francouz) – Jordán, Kundrátek, M. Doudera, O. Němec, Polášek, Vitásek, J. Kolář (A), Mozík – M. Erat (C), Jan Kovář (A), Sekáč – Martin Růžička, Koukal, Vondrka – Řepík, Mertl, T. Zohorna – Horák, P. Holík, Lev – Nestrašil.