Hokejový brankař Marek Čiliak
Foto: www.facebook.com/Marek.Ciliak.Official

DEUTSCHLAND CUP: Den první, souboj extraligových gólmanů?

Hokejový brankař Marek Čiliak

Dnes začíná Deutschland cup, na kterém se představí reprezentační celky Ruska (B), Slovenska, USA a domácího Německa. V prvním hracím dnu se proti sobě postaví USA se Slovenskem a Německo proti Rusku (B).

USA vs. SLOVENSKO

Velmi zajímavý zápas bude dnes k vidění mezi Amerikou a Slovenskem. Favorit je zřejmý, ale i přesto bude utkání mít něco do sebe. Američané nemohou na ZOH počítat s hráči z NHL a tak se musejí spokojit především s výběrem hráčů, kteří působí v Evropě. Mezi nejhlasitější jména patři Brian Gionta (bez klubu), Mark Stuart či Mark Arcobello. Pozvánku do národního týmu získal také americký gólman Brandon Maxwell, který v současné době hraje za český celek BK Mladá Boleslav. Pokud by dnes nastoupil do utkání. Znamenalo by to přímý souboj extraligových brankářů, jelikož slovenský výběr se pyšní trojicí gólmanů, kteří taktéž hrají českou nejvyšší hokejovou soutěž. Ján Laco (Piráti Chomutov), Marek Čiliak (HC Kometa Brno), Patrik Rybár (HK Hradec Králové). Poslední vzájemný zápas patřil USA, které porazil Slovensko vysoko 6:1.

NĚMECKO vs. RUSKO „B“

Ruský trenér „B“ týmu nominoval několik mladých hráčů, ale také zkušené adepty, kteří by se mohli poprat o letenku na blížící se ZOH, jako je například gólman Košečkin. Trenér ruského A týmu Oleg Znarok bude po očku sledovat i zápasy záložního mužstva, aby měl na výběr z více adeptů a mohl tak vybrat hráče pro co nejsilnější mužstvo na ZOH, které bychom mohli vidět už v prosincové generálce v moskevském turnaji v rámci EHT. Tento „B“ tým dnes prověří Německo, které se taktéž připravuje a hledá optimální tým na blížící se olympijský svátek.

Článek Životní šance Brandona Maxwella. Extraligový gólman bojuje o olympiádu Životní šance Brandona Maxwella. Extraligový gólman bojuje o olympiádu Velký životní příběh může napsat americký gólman Brandon Maxwell, který aktuálně chytá v naší nejvyšší hokejové lize, kde obléká dres Mladé Boleslavi. Jeho vynikajících výkonů si všimlo vedení americké reprezentace. Brandon Maxwell tak dostal pozvánku do reprezentace na blížící se Deutschland cup.


PROGRAM TURNAJE

10. 11. 2017

USA vs Slovensko - 16:00h
Německo vs Rusko “B“ - 19:30h

11. 11. 2017

Německo vs Slovensko - 16:00
Rusko „B“ vs USA - 19:30

12. 11. 2017

Slovensko vs Rusko „B“ - 13:15
USA vs Německo - 16:45

214 16