Český hokejista Zbyněk Michálek
Foto: alchetron.com

Další hvězdný hokejista se vrací z NHL do Tipsport extraligy

Český hokejista Zbyněk Michálek

Včera jsme vás informovali o posile Olomouce, kam do konce sezóny na hostování přestoupil Ján Káňa z Komety Brno. A do Plzně zamířil Jakub Kindl. Po 17 letech v zámoří se vrací domů bek Zbyněk Michálek, který posílí tápající pražskou Spartu.

Zbyněk Michálek v NHL strávil 13 let a zpátky do nejvyšší soutěže se vrací po neskutečných 17 letech. Rodák z Jindřichova Hradce zvažoval několik nabídek, ale nakonec si vybral tuzemskou ligu a dres pražské Sparty. Pro Spartu je to obrovská posila. Jeho zkušenosti a všeobecný rozhled přijdou klubu vhod. Uvidíme, zda se to na výkonu Pražanů projeví.

Čtyřiatřicetiletý zkušený hráč se zúčastnil dvou olympiád a pěti MS. V NHL odehrál celkem 784 zápasů během nichž získal 178 bodů (42+136). Za reprezentaci odehrál 61 utkání (7+4).

Agent Zbyňka Michalka řekl: "Zbyněk si vybral Spartu ze sportovních i osobních důvodů. Klub má vysoké ambice, život v Praze je pro jeho blízké jednodušší, protože děti budou mít v hlavním městě možnost výuky v kvalitní škole. Bude na očích, reprezentační trenér Jandač ho může pravidelně sledovat. Olympiáda je pro Zbyňka velkou motivací.“

119 0