Švédsko: Česko

Česká reprezentace začala Karjala Cup prohrou proti Švédsku

Dnes od osmnácti hodin začal finský turnaj Karjala Cup. První zápas jsme odehráli se Švédskem ve městě Örebro. V tomto švédském městě odehrála česká reprezentace svůj vůbec první zápas v historii.

Na první gól jsme si museli počkat až na konec dvanácté minuty, když se v přesilové hře trefil kapitán českého týmu Jakub Nakládal a poslal Česko do vedení 1:0. Hokejisté Tre kronor odpověděli rychlým gólem o dvě minuty později. Z protiútoku se trefil Dennis Everberg, který vyrovnal zápas na 1:1. Do konce první třetiny se nic nestalo.

Druhá perioda začala lépe opět pro český tým. Michal Birner překonal Enrotha ve dvaadvacáté minutě střelou do horního růžku branky. O sedm minut později bylo opět srovnáno. Oscar Möller skvěle tečoval Lindströmovou střelu do brány Francouze. O tři minuty později šlo Švédsko poprvé v zápase do vedení. Zasloužil se o to Joakim Lindström. Češi se nenechali zaskočit a o tři minuty později srovnali na 3:3 zásluhou Lukáše Radila. Druhá třetina nám skončila za stavu 3:3.

Třetí dějství začalo opatrně. Žádný tým nechtěl udělat žádnou chybu. V osmačtyřicáté minutě se dostalo Švédsko opět do vedení, protože dokázalo využít přesilovou hru díky Dicku Axelssonovi. O chvíli později trefili Češi tyč. Vzápěti jeli čeští hokejisté tři na jednoho, ale Jakub Klepiš to vzal na sebe a střelou na bekhnend přestřelil bránu. Šest a půl minuty před koncem se řitl Klepiš na Enrotha, ale brankáře opět nepřekonal. Další šance se naskytla českému týmu v oslabení, kdy uháněli tři na dva. Zaťovič ale netrefil prázdnou bránu a poslal puk hodně vysoko nad bránu. Poté jsme hráli oslabení ve třech proti pěti čtrnáct vteřin, ale Švédové tuto výhodu nevyužili. Přesilovku pět na čtyři už ale Švédové opět využili. na jejím konci byl opět Dick Axelsson, který dal úplně stejný gól jako ten předchozí. Češi už nestačili vstřelit další góly a prohráli proti Švédsku 3:5.

Švédsko: Česko 5:3

Branky a nahrávky: 15. Everberg (Lander, Ahnelöv), 30. Möller (Lindström), 33. Lindström (Kronwall), 49. Axelsson (A. Petersson, Omark), 58. Axelsson (Omark, Ryno) – 13. Nakládal (Nestrašil, Radil), 22. Birner (Řepík, Kundrátek), 36. Radil (Nakládal, Klepiš)

Střely na branku: 24:23

Počet diváků: 5 500 vyprodáno (Behrn Arena- Örebro)