Zápas české reprezentace proti Švédsku

Češi rozstříleli Švédy! Do jejich branky padlo osm gólů

Hokejovou přestřelku na Carlson Hockey Games nabídl český národní tým v zápase se Švédskem. Po vlažnějším začátku se Češi nakonec rozstříleli. Nejprve se dostali do vedení, které ale záhy ztratili a prohrávali 3:1. Nakonec zápas dokázali zvrátit ve svůj prospěch. Soupeři nasázeli osm branek.

Ve druhé minutě zápasu byli Češi v první větší šanci. Horákova rána se zastavila o brankovou konstrukci švédské branky. Ve čtvrté minutě měl obrovskou šanci Lukáš Radil. Puk za záda švédského gólmana ale procpat nedokázal. Na konci čtvrté minuty už měli Češi více štěstí. Tomáš Kundrátek nejdřív trefil tyčku, poté ale puk do branky dokázal dorazit a Češi po zásluze vedli 1:0. Chvíli na to pálil z bezprostřední blízkosti Everberg, Francouze ale překonat nedokázal. V polovině třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale k žádné gólové příležitosti se ani jeden z týmů nedostal. Začátkem osmnácté minuty bylo vyrovnáno. Mario Kempe se trefil nad vyrážečku našeho gólmana. Čtyřicet pět vteřin před koncem třetiny nezažívali naši skvělé minuty. Na 2:1 zvyšoval John Klingberg. Do kabin se šlo za ne příliš příznivého stavu 1:2.

Ve dvacáté sedmé minutě šli naši reprezentanti do tří. Švédové měli k dispozici přes minutu dlouhou přesilovou hru pět na tři. V půli dvacáté deváté minuty už měli Češi čtyři hráče v poli a švédští hokejisté využili klasickou přesilovou hru. Druhý gól v zápase trefil John Klingberg. Švédsko se dostalo do vedení 3:1. Netrvalo dlouho a skóre na 3:2 snižoval Michal Birner. Ve třicáté páté minutě předvedli švédští hokejisté perfektní akci, na jejímž konci se Linholmovi nepodařilo trefit odkrytou branku. Ve třicáté sedmé minutě se budějovická aréna radovala ještě víc po vyrovnávacím gólu Jana Kováře. V půli třicáté osmé minuty jásali čeští příznivci ještě víc. Ze švédského brankaře vypadl puk a Radim Šimek neměl problém s dorážkou. Vrátil tak těsné vedení na českou stranu.

Ve čtyřicáté třetí minutě Nordström minul Francouzovu bránu. Ve stejné minutě museli naši bránit oslabení. Ve čtyřicáté šesté minutě se čeští hokejisté dostali do přečíslení. Petr Vrána však nabídku Jana Kováře nedokázal využít. Začátkem čtyřicáté osmé minuty dorážel Petr Holík a dostal českou reprezentaci do vedení už o dvě branky. V padesáté třetí minutě dostal Robin Hanzl 2+2 minuty za hru vysokou holí. Čtyřminutovou přesilovou hru dokázali Švédové využít. Na 5:4 snižoval Carl Klingberg. Po čtvrtém švédském gólu ještě přesilová hra pokračovala. V padesáté šesté minutě se síly na ledě nejdříve vyrovnali, ale o chvíli později šli švédští hokejisté do tří. Přesilovou hru dokázali Češi využít! V čase 56:31 zvyšoval na 6:4 Roman Červenka. Minutu a půl před koncem vstřelil sedmý český gól Michal Kempný. Švédský trenér si vzal oddechový čas a následně odvolal brankaře. Chvíli na to padl osmý gól do soupeřovy branky. Svůj druhý gól v zápase vstřelil Radim Šimek!

Kromě našeho zápasu se hrálo utkání Ruska s Finskem. Na první a také jediný gól zápasu se muselo čekat až do padesáté minuty. Ruský brankář finský pokus pouze vyrazil před sebe. Za jeho záda dorazil puk Filppula. Finové vyhráli 1:0 a připsali si první tři body.

ČESKO - ŠVÉDSKO 8:4 (1:2, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 4. Kundrátek (R. Hanzl), 31. Birner (Řepík, J. Krejčík), 37. Jan Kovář (Kindl, Šulák), 38. R. Šimek (Voráček), 49. P. Holík (Kempný, Voráček), 57. Červenka (Voráček, Jan Kovář), 59. Kempný (Voráček), 60. R. Šimek (R. Hanzl) – 18. Kempe (J. Klingberg), 20. J. Klingberg (Krüger, Ekman-Larsson), 29. Landeskog (J. Klingberg, Ekman-Larsson), 55. C. Klingberg

RUSKO - FINSKO 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 50. Filppula (Honka, Hännikäinen)

Autor: Katka Štoudková