Finálová série Komety s Libercem

Brněnští nedovolili Tygrům téměř nic a slaví titul!

Brněnští se konečně dočkali. Ve druhé třetině nasázeli libereckým čtyři branky a před koncem třetí třetiny si vítězství pojistili. Liberečtí ve druhé části dokonce střídali brankaře.

Ve třetí minutě střílel Gulaši z levého mantinelu. Lašák ale puk bezpečně ukryl ve svojí lapačce. Začátkem šesté minuty vyrazil Čiliak do ochranné sítě Jelínkův pokus. V deváté minutě se liberečtí dostali do první větší šance. Lakatoš střílel z pravého kruhu, Čiliak jeho střelu vyrazil betonem. Brněnští se do svě zatím největší šance dostali ve dvanácté minutě. Hynek Zohorna Lašáka neprostřelil zblízka. Ani Mallet nenašel na libereckého gólmana recept. Ve čtvrtině třinácté minuty si zahráli domácí první přesilovou hru. Sám před Lašákem se ocitl Ondřej Němec, hostující brankář jeho střelu vychytal. Ke konci přesilové hry měl šanci Kvapil, Zaťovič však jeho přihrávku nestihl tečovat. Nakonec brněnská DRFG aréna v první třetině gól neviděla.

Druhá třetina nám přinesla gólovou podívanou. Hned v úvodu se brněnští ocitli v perfektní příležitosti. Kotouč málem zapadl za Lašákova záda. Od toho hosty zachránil Adam Jánošík, který puk z branky odpálil. Ve dvacáté třetí minutě už liberečtí tolik štěstí neměli. Marek Kvapil se trefil přesně mezi betony a poslal Kometu do vedení. O pár vteřin však bylo srovnáno. Lukáš Krenželok střílel pod horní tyčku a vyrovnal na 1:1. Ve dvacáté páté minutě nabídli liberečtí domácím přesilovou hru. Nejprve trefil Kvapil břevno. Později však Mallet tečoval střelu Jana Hrušky a poslal svůj tým do vedení. O minutu později na tom byli liberečtí ještě hůř. Na 3:1 zvyšoval Marcel Haščák. Ve třicáté první minutě šli do oslabení domácí hokejisté Komety. Tuto přesilovou hru liberečtí využili a snížili na 3:2, konkrétně Jakub Valský. Stav 3:2 pro Kometu nevydržel dlouho. O necelou minutu po libereckém gólu odskočili brněnští opět o dvě branky. Martin Erat dostal přihrávku a neměl problém se zakončením. Po čtvrtém brněnském gólu měnili liberečtí brankaře. Místo Lašáka nastoupil do branky Roman Will. Začátkem třicáté deváté minuty si udělal Bartovič kličku v pásmu Komety a trefil Čiliakovo rameno. Ve druhé části padlo šest branek.

Ve čtyřicáté druhé minutě rozhodčí přerušovali zápas. V půli čtyřicáté čtvrté minuty měl další skvělou příležitost Mallet. Roman Will ale měl svoji lapačku připravenou. Ve čtyřicáté šesté minutě měli Tygři skvělou příležitost ke snížení zápasu. Radivojevič pálil do hrudi Marka Čiliaka, odražený puk museli kontrolovat domácí beci. Ve čtyřicáté osmé minutě se dostali domácí do přečíslení dva na jednoho. Čermák puk za Willova záda procpat nedokázal. V půli třetí třetiny měl na hokejce gólovou šanci Šimek. Puk ale prolétl těsně vedle tyče brněnského brankaře. Začátkem padesáté sedmé minuty si vzali hosté oddechový čas a odvolali brankaře. Tři minuty před koncem trefil Martin Dočekal tyč prázdné liberecké brány. V padesáté deváté minutě rozhodčí vyloučili Radivojeviče za sekání a zápas byl víceméně rozhodnutý. V čase 58:40 vítězství pojistil Jakub Krejčík, který gólem do prázdné branky zvýšil na 5:2. Brněnská Kometa vyhrála po jednapadesáti letech titul mistra ligy.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 5:2

Branky a nahrávky: 23. M. Kvapil (Hruška, M. Erat), 27. Mallet (Hruška, O. Němec), 29. Haščák (J. Krejčík, O. Němec), 34. M. Erat (Hruška), 59. J. Krejčík (M. Erat, Hruška) – 23. L. Krenželok (Mojžíš, Lašák), 33. Valský (R. Šimek, Radivojevič)

Autor: Katka Štoudková