Který dres bude Zlatan příští sezonu oblékat?
Foto: http://www.skysports.com/football/news/11667/10860022/manchester-united-forward-zlatan-ibrahimovic-undergoes-successful-knee-surgery

Zlatan Ibrahimovič a jeho 10 zajímavostí, o kterých jste doposud pravděpodobně nevěděli

Který dres bude Zlatan příští sezonu oblékat?

Jeden z nejlepších švédských fotbalistů ukončil svou reprezentační kariéru předloni na mistrovství Evropy ve Francii v zápase s Belgií. Sportovní portál sport7.sk zveřejnil deset informací, o kterých někteří doteď nevěděli.

1. Zlatan je švédské slovo

Ve švédštině můžeme najít výraz To Zlatan. V překladu to znamená dominovat nebo také se s něčím vypořád s pomocí svého talentu. Tato fráze se později ve Švédsku, ale také i po celém světě, stala hitem.

2. Víra

Zlatan je synem muslima a katolické matky. Švédský talent se narodil ve Švédsku, kde jeho rodiče emigrovali z Bosny a Chorvatska. V dětství moc rodičovské lásky nedostával tak, jak by měl. Později se rodiče Ibrahimoviče rozvedli a Zlatan tak býval střídavě u matky a otce. Vzhledem k tomu, že jeho otec je muslim, i tak je Zlatan katolíkem. Tuto informaci několikrát potvrdil.

3. Zlatan a jeho vzor

Má vůbec vzor? Švéd, který se považuje za nejlepšího fotbalistu na světě, má samozřejmě vzor. Je jím bývalý brazilský fotbalista Ronaldo. Na jeho adresu řekl toto: ,,Myslím, že brazilský fotbalista Ronaldo byl velký hráč. Byl to fotbalista, kterého každý dotykem s míčem měnil. Skvěle dokázal s míčem udělat z těžké situace úplně nejsnadnější."

4. Specialista na Ligu mistrů

Každý fanoušek fotbali ví, že Zlatan vystřídal během své kariéry několik klubů (nyní hraje za Manchester United). I když Ibrahimovič nezískal žádnou slavnou trofej, drží si v Lize mistrů rekord a to v počtu vstřelení gólů v šesti různých klubech (Ajax, Juventus, Inter Milán, Barcelona, AC Milán a PSG).

5. Hamburger po Zlatanovi

Věděli jste, že v Paříži pojmenovali po Zlatanovi také hamburger v jedné pařížské restauraci? Švéd si v Paříži vybudoval ikonu legendy a celé město mu leželo u nohou. Název tohoto jedinečného hamburgeru je Zlatan Burger. Tento pokrm se skládá z 600 gramů a tří kvalitních sýrů. ,,Tento burger je tak speciální a jedinečný, jako je sám Zlatan Ibrahimovič," řekl majitel restaurace Jean-Philippe Grandin.

6. Tetování

Pro fotbalistu United je tetování opravdu důležité. Většina jeho tetování ukazuje opravdu silnou symboliku. Například na ramenou má arabsky napsanou svou přezdívku, jména svých dvou synů a na hrudi má vytetovanou známou frázi- ,,Only God can judge me," v překladu- pouze bůh mě může soudit. 

7. Štědrost

Po mistrovství Evropy, které se konalo ve Francii, se rozhodl ukončit svou reprezentační kariéru. Po zpackané základní skupině, kde v posledním zápase prohráli s Belgií 0:1, se rozhodl, že si zlepší náladu. Každého svého spoluhráče v PSG obdaroval speciální verzi konzole Xbox One, na kterém bylo jejich jméno, číslo jejicih dresů a hlavně podpis samotného Zlatana.

8. Černý pás

V dětství navštěvoval švédský fotbalista Taekwon Do klub v rodném Malmö. Praxe v tomto korejskem bojovém umění mu pomohly k fotbalovým dovednostem a parádním kouskům. I když nedokázal dojít Zlatan do samotného konce kurzu a nikdy nebojoval na žádných soutěžích, vysloužil si černý pás, který dostal za svou oddanost a služby, které pro švédský fotbal dokázal.

9. Stavba hřiště

Přezdívaný Ibrakadabra vyrůstal v městské čtvrti plné násilí, krádeží a velice špatného životního stylu. Blízko jeho domu napsal frázi- Kluka z ghetta dostanete, ale ghetto z kluka nedostanete nikdy. Později si uvědomoval, v jaké čtvrti vyrůstal a proto vybudoval hřiště. Nechtěl totiž, aby současné děti vyrůstaly v podmínkách, v jakých byl on. Se společností NIke tam proto postavil hřiště pro pětičlenné týmy z recyklovaných atletických bot. Fotbalové hřiště pro možná budoucí švédské hvězdy nese název Zlatan Court.  (ukázka hřiště na konci následujícího videa)

10. Značka

Zlatan Ibrahimovič neměl vůbec rád, když se obchodovalo s jeho jménem. Za několik let si proto vybudoval spolupráci se švédskou automobilkou Volvo a následně začal také vynikat v módním světě. Hodně pomáhá totiž společnosti A-Z, odkud posíla sportovní oblečení do světa.

Perlička na závěr- nejlepší hlášky Zlatana

„Nemám čtyři Zlaté míče, ale taky nepotřebuju stoličku, abych si mohl koupit snickers v automatu..." (narážka na Messiho)

„Myslíš si, že jsi moje matka?" (takto reagoval na svého trenéra ještě v dorostu, který po něm chtěl větší disciplínu)

„Přijď se svojí sestrou do mého domu, pak uvidíš, jestli jsem teplej." (Zlatanova odpověď španělské reportérce, které se nepozdávala jeho sexuální orientace)

„Od čeho máte škrábance v obličeji?" (redaktor) Zeptejte se doma ženy," reagoval s úsměvem Zlatan.

„Šel jsem doleva, on šel taky. Šel jsem doprava, on taky. Pak jsem šel znovu doprava a on šel ke stánku s párkama." (Ibra na adresu Fina Hyppiäho)

Hlášky převzaty se stránky jenprofotbal.cz

1731 36