Pohár, který si odveze z MS vítězný tým
Foto: www.twitter.com

Základní skupiny fotbalového mistrovství světa jsou rozlosované. Lineker připomněl Maradonovu „boží ruku“

Pohár, který si odveze z MS vítězný tým

Na světovém šampionátu v Rusku se příští rok představí dvaatřicet fotbalových reprezentačních celků, které byly v pátek rozlosovány do osmi skupin. V prestižním zápase se představí Španělsko s Portugalském, mistrovství světa pak zahájí utkání domácího Ruska proti Saudské Arábii.

Úvodního slova se během moskevského losu ujal ruský prezident Vladimír Putin, který přivítal všechny zástupce účastníků mistrovství světa. U losu pak asistovaly hvězdy Nikita Simonjan, Diego Forlán, Diego Maradona, Laurent Blanc, Cafu, Carles Puyol, Fabio Cannavaro nebo Gordon Banks, řídil jej bývalý fotbalista Gary Lineker.

V základní části mistrovství světa se proti sobě postaví vždy čtyři týmy, z nichž dva nejlepší postoupí do vyřazovací části. Finále se pak sehraje 15. července.

Rozlosování skupin Mistrovství světa 2018 v Rusku:

  • Skupina A: Rusko, Saudská Arábie, Egypt, Uruguay
  • Skupina B: Portugalsko, Španělsko, Maroko, Írán
  • Skupina C: Francie, Austrálie, Peru, Dánsko
  • Skupina D: Argentina, Island, Chorvatsko, Nigérie
  • Skupina E: Brazílie, Švýcarsko, Kostarika, Srbsko
  • Skupina F: Německo, Mexiko, Švédsko, Korea
  • Skupina G: Belgie, Panama, Tunisko, Anglie
  • Skupina H: Polsko, Senegal, Kolumbie, Japonsko

14. června proběhne na stadionu Lužniki v Moskvě slavnostní zahajovací ceremoniál, na který vzápětí naváže zápas domácího Ruska proti Saudské Arábii. Ve velmi prestižním utkání se pak střetnou Španělsko a Portugalsko. Na duel se těší i Angličan Gary Lineker, který po losu Diega Maradony vtipně poznamenal: „Diego to se svýma rukama vždy uměl.“ Připomněl jí tak hráčovu takzvanou „boží ruku“, kterou rozhodl duel mezi Anglií a Argentinou na Mistrovství světa v roce 1986. To, že gól vstřelil svou horní končetinou, přiznal Diego Maradona až po letech.

Mistrovství světa bude poprvé po šedesáti letech bez Itálie, která vypadla v baráží se Švédskem.

139 13