Šatna české fotbalové reprezentace U21 před zápasem EURA 2017

Vstup do „Malého EURA“ Čechům nevyšel

Tým trenéra Lavičky má na turnaji velké ambice. Kouč má k dispozici dravý tým, který zahrnuje i takové hráče jakými jsou Schick, Jankto nebo Barák. V prvním zápase letošního Mistrovství Evropy U21 čekal na „Lvíčata“ favorit turnaje, Německo.

Lépe do zápasu vstoupili Němci, hned po 5 minutách střílel těsně vedle německý forward Gnarby. Stejný hráč měl na noze další velkou příležitost, když se perfektně uvolnil přes českého obránce a trefil tyč české svatyně. Opaření Češi se nemohli dostat do tempa a zápas prohrávali hlavně ve středu hřiště. Dvě varování nepomohla české defenzivě k lepšímu výkonu, ba naopak minutu před koncem prvního poločasu brankář Zima inkasoval. Německá hvězdička Meyer si navedla míč na kraj vápna a střelou na protilehlou tyč českého brankáře prostřelila.

Česká fotbalová reprezentace U21 proti Německu Zdroj: www.facebook.com/under21 Druhý poločas začal opět lépe pro Němce. Během prvních pěti minut měli Němci dvě velké šance, z čehož dokázali jednu gólově využít. V 50. minutě letěl dlouhý centr za obranu, který dobíhal Sáček, míč ovšem jen zpomalil pro Gnarbyho a ten dokázal vynikající pozici proměnit v gól. Po druhém obdrženém gólu se Češi konečně začali dostávat více do zápasu. V 57. minutě mohl snížit Schick, jeho střela však do branky nezamířila. I když „Lvíčata“ svůj výkon zlepšila, Němci byli stále nebezpeční. Nejhůře situace vypadala v 84. minutě, kdy zahrál Jankto ve vápně rukou a byla nařízena penalta proti českému týmu. Selkeho pokus Zima vyrazil mimo bránu a ponechal tak pro náš tým určitou naději. O dvě minuty později mohl snížit opět Schick, jeho střela však opět zamířila jen nad. Češi si tak v prvním zápase šampionátu body nepřipsali a s Němci prohráli 0:2.