Romelu Lukaku a Paul Pogba v dresu Golden State Warriors a Daymond Green - hráč GSW
Foto: https://www.facebook.com/pg/manchesterunited/photos

Světové celebrity mezi fotbalovými fanoušky

Romelu Lukaku a Paul Pogba v dresu Golden State Warriors a Daymond Green - hráč GSW

I celebrity z řad zpěváků, herců nebo sportovců mají své idoly. Přečtěte si, komu fandí James Bond, nebo nejlepší tenisté světa!

Každý fanoušek se počítá a jeho oblíbený klub by si ho měl náležitě vážit. Někteří jsou však pro světová média snad ještě atraktivnější než většina samotných hráčů. Mluvím teď o celebritách všemožných oborů, na které při jejich návštěvách fotbalových zápasů nejednou zamíří kamera a pro svůj moment slávy ve sportovním televizním přenosu nemusí ani vbíhat nazí na trávníky. A právě na tyto populární fotbalové nadšence se teď podíváme. Určitě se rádi dozvíte, který herec, tenista nebo třeba prezident má možná někde doma schovaný dres stejného klubu jako právě vy.

Vybral jsem 10 mediálně nejpopulárnějších světových týmů, tak doufám, že si většina z vás bude moct přečíst i o tom svém. A aby nebyl článek příliš přehlcený informacemi, dnes se zaměřím na druhou polovinu desítky nejpopulárnějších velkoklubů a jejich fanoušky, zítra pak na webu isport365.cz publikujeme zbylou pětici. Tudíž si budete moct přečíst o Arsenalu, Chelsea, United, Realu a Barceloně.

10. Juventus - Mezi fanoušky italského giganta můžete narazit především na dvě živoucí tenisové legedny. Latinoamerického fenoména Juana Martína Del Potra a dost možná nejlepšího protagonistu tohoto sportu všech dob, Rogera Federera. Oba dva jsou sice především rivalové, ale Juventusu si jeden jako druhý zafandí rádi.

9. Paris Saint German - ikdyž tradiční fanoušci kopané leckdy nedokážou pochopit, že umělý klub jako PSG může někdo mít v lásce, opak je pravdou. Asi se nelze divit, že bývalý prezident Nicolas Sarkozy fandí právě pařížskému gigantovi, ale že je jejich fanynkou také ruská tenistka Victoria Azarenka, to už dokáže překvapit.

8. AC Milan - Ani v řadách AC nechybí jeden z nejlepších tenistů naší éry. A to konkrétně Novak Djoković, který se stejně jako jeho bratr Djordje na zápas Milanu vždy rád podívá. A aby nechyběla trocha, nebo spíše podstatná dávka kultury, AC fandí i neopomenutelní módní návrháři Domenico Dolce a Stefano Gabbana.

7. Liverpool - Mezi fanoušky Reds se řadí pravděpodobně nejlepší basketbalista současnosti Lebron James, legendární hudební producent, kterého znáte jako Dr. Dre, populární herečka Angelina Jolie, nebo třeba člověk, kterého už si dnes většina filmových nadšenců představí, když se řekne "James Bond". A jde o Daniela Craiga. Všichni jmenovaní světu neustále přináší množství zábavy, radosti a vzrušení. Nikdo z nich však pro tento svět nevykonal nic tak důležitého, jako nesmrtelný bojovník za rasovou rovnost Nelson Mandela, který za svého života také fandil Liverpoolu.

6. Bayern - Baeyrn je pro mě vedle mimořádné fotbalové kvality také synonymem velké fyzické a mentální síly. Zkrátka německý válec, jak má být. Komu jinému by tedy měl fandit "ukrajinský válec" Vladimir Kličko, že? A na druhé straně není moc profesí, které by byly odlišnější od boxerství, než papežství. A bývalý zastánce této církevní funkce Benedikt IVI. Bayernu fandí také. O různorodost svých fanoušků se tedy nový trenér, jehož posvátnost je v Mnichově taktéž na vysoké úrovni, rozhodně bát nemusí. Ani zde navíc nechybí světoznámá tenisová legenda, v tomto případě Steffi Graf. No a jako posledního fanouška Bayernu tu máme neméně populárního bývalého závodníka Formule 1 Nica Roserga.

Dalších 5 fotbalových klubů a výčet jejich nejpopulárnějších fanoušků na vás čeká zítra...

Autor: Tomáš Zemánek
148 0