Real bez Ronalda a Ramose proti Valencii

Real nastoupil bez dvou opor proti Valencii!

Bez Ramose a Ronalda nastoupil Real proti nepříjemnému soupeři. Valencia na Madrid hrát umí, v posledních deseti zápasech Real vyhrál pouze čtyřikrát, na druhou stranu na Estadio Santiago Bernabéu s ní neprohrál od roku 2008. Do zápasu nemohl nastoupit ani Varane, takže se ve středu obrany k Nachovi postavil Casemiro.

Domácí začali zápas velmi zodpovědně, kontrolovali hru a v desáté minutě byli odměněni. Marco Asensio vystihl tragickou přihrávku a po pár krocích vystřelil bombu k pravé tyči, za kterou se pouze brankář Netopýrů Neto pouze ohlédl. I přes stálou aktivitu domácích Valencia dokázala srovnat. Toni Laro se na kraji uvolnil a po jeho centru se prosadil Carlos Soler, který utekl Marcelovi a se zakončením neměl problém. Branka sebrala domácím vítr z plachet. Ti až do 33. minuty pouze drželi míč a nemohli se dostat k vápnu soupeře. Až po přihrávce Asensia pálil těsně nad Marcelo. Nevídaná akce se udála o tři minuty později. Navas chtěl po rohu rychle rozehrát, jenže zakopl. Naštěstí pro něj se míč odrazil k Marcelovi, ten dlouhou kolmicí našel na půlce Benzemu, který se v situaci 1 na 1 dostal až na hranici vápna, jenže jeho umístěnou střelu vyškrábl Neto těsně vedle brány. Další pěkná souhra po ose Marcelo - Benzema byla k vidění ve 43. minutě, ale francouzský útočník těžký balon napálil nad břevno. O minutu později se dostal k dalšímu zakončení, když sám hlavičkoval na pokutovém puntíku, ale zakončení nedokázal usměrnit mezi tři tyče, a tak první poločas skončil smírně, 1:1.

Druhý poločas začal opatrně, Real držel balon, ale nedokázal se dostat do slibné šance. V 68. minutě se opřel do balonu zpoza vápna Modrič. Neto však jeho pokus vytěsnil na roh. Do vápna Valencie létal jeden centr za druhým, ale bez efektu. Valencia se pomalu dostávala z obležení. Nejprve si Navas připsal v 73. minutě první zákrok utkání po Parejově přímém kopu. O čtyři minuty později však byl bezmocný proti střele Kondogbii, který po kombinaci na levé straně a přiťuknutí trefil balon nechytatelně k tyči. Vedení hostům vydrželo šest minut, pak se k přímému kopu postavil Asensio a kopnul ho náramně. Neto neměl šanci a bylo srovnáno 2:2. Domácí branka nakopla, agilní Asensio připravil přízemním centrem šanci Benzemovi, ale ten opět přestřelil. Ani ne minutu poté Benzema spáli největší šanci. Míč se k němu odrazil a nikým nehlídaný ve vápně vystřelil těsně vedle tyče. V nastavení měl Neto trochu štěstí, když s pomocí tyče vyrazil Benzemovu hlavičku.

Vše mohlo být jinak, to když se Zaza dostal do breaku, ve vápně si to namířil mezi oba obránce, jenže poté až příliš okatě požadoval svým pádem odpískání penalty. A bylo po šanci.

Nutno přiznat, že Realu chybí obě opory, obrana občas vypadala zmateně a nebýt vynikajícího Asensia, měl by Real problém v zakončení, protože Benzema měl smůlu a Bale byl dnes nevýrazný. Dokonce se při jeho střídání ozýval pískot z tribun.

Autor: Lukáš Michálek