Malý fotbal: Spanilá jízda českých fotbalistů pokračuje!

Po famózním postupu ze základní skupiny čekal na reprezentanty v malé kopané soupeř z Brazílie. Češi měli jedinečnou možnost oplatit mu vyřazení z minulého mistrovství světa.

Zdroj: facebook.com/AsociaceMalehoFotbaluCeskeRepubliky Ve včerejším osmifinálovém zápase čekal na český tým výběr Brazílie. Oba dva celky se ve vyřazovacích bojích setkaly už na prvním světovém šampionátu v roce 2015 v USA. Ze zápasu tehdy vyšel vítězně jihoamerický celek, a to poměrem 7:3. Svěřenci Stanislava Bejdy tak měli jedinečnou možnost mu dva roky starou porážku oplatit.

Článek Malý fotbal: Česká reprezentace suverénně postoupila ze skupiny! Malý fotbal: Česká reprezentace suverénně postoupila ze skupiny! Ve fotbale se momentálně České republice příliš nedaří, v malé kopané si však národní výběr vede na výbornou! Soupeři Brazílie ve skupině C byli Somálsko, Bosna a Hercegovina a Rusko. Dva zápasy se jihoamerickému týmu podařilo vyhrát, prohráli pouze s ruskou reprezentací. O žádné ofenzivní představení ze strany Brazilců se však nejednalo. Po třech zápasech měli skóre 6:5. Oproti českému celku tedy vstřelili o 16 branek méně a o 4 více inkasovali. Navíc v zápase s Ruskou federací vyšli gólově naprázdno.

Osmifinálový  zápas, vysílaný na obrazovkách ČT Sport, započal ve 22:00. Češi potvrdili svoji formu na šampionátu a stejně jako v předchozích zápasech vstřelili i v tomto úvodní branku. Národní celek potvrdil, že zejména první poločasy jsou jeho doménou. Po skončení první půle svítil na světelné tabuli stav 3:1. Brazílie se dokázala prosadit pouze ze standartní situace. Útočník Jan Koudelka se svým čtvrtým gólem dotáhl na naše nejlepšího střelce Michala Saláka. Ve druhé části zápasu se už skóre neměnilo. "Klobouk doků, jak to naši kluci zvládli, hlavně takticky a jako tým. Máme jen dva čtyřgólové střelce, nikdo nevyniká, což je právě ukázka toho, jak pracujeme. Je to především o týmu, z výkonu to bylo cítit,“ ocenil generální manažer Luděk Zelenka.

Česká reprezentace před zápasem s Francií (7:0) Zdroj: facebook.com/minifootballcom Svěřenci Stanislava Bejdy si tak zahrají čtvrtfinále proti Maďarsku, které porazilo Libyi 3:2. Zápas mezi Českou republikou a Brazílií byl jediným osmifinálovým střetnutím, který znal postupujícího už po řádné hrací době. Ostatní zápasy šly buď do prodloužení, nebo až k pokutovým kopům.

Zápas proti Maďarům, přemožitelům Čechů z červnového Eura, je naplánován na dnešní den (13. 10.) od 22:45. Oplatí jim Koudelka a spol. stejně jako Brazilcům porážku? Utkání bude možné sledovat na obrazovkách ČT Sport.

Čeští fotbalisté nedali žádnému soupeři šanci a suverénně si došli pro první místo ve skupině Zdroj: facebook.com/minifootballcom Výsledky osmifinále mistrovství světa:

Rumunsko – Senegal 2:3 po pokutových kopech

Španělsko – Chile 1:0

Mexiko – USA 4:3

Rusko – Francie 0:1 po pokutových kopech

Maďarsko – Libye 3:2

Austrálie – Bosna a Hercegovina 4:3 po pokutových kopech

Tunisko – Kazachstán 3:2 po pokutových kopech

Česká republika – Brazílie 3:1