Foto: facebook.com/AsociaceMalehoFotbaluCeskeRepubliky

Malý fotbal: Česká reprezentace suverénně postoupila ze skupiny!

Ve fotbale se momentálně České republice příliš nedaří, v malé kopané si však národní výběr vede na výbornou!

Zdroj: facebook.com/AsociaceMalehoFotbaluCeskeRepubliky Ve slunném Tunisku probíhá od 7. do 15. října Mistrovství světa v malém fotbale. Jedná se teprve o druhý šampionát v tomto sportu, ten první se konal ve Spojených státech amerických. Na šampionátu hraném v roce 2015 dokráčeli čeští fotbalisté do čtvrtfinále, ve kterém podlehli výběru Brazílie 3:7. Do stejné fáze turnaje se svěřenci Stanislava Bejdy probojovali i letos. Navíc ohromujícím způsobem!

Na startu šampionátu čekal na Českou republiku soupeř v podobě Francie. Úvodní střetnutí skupiny A dopadlo nad očekávání. Češi nedali fotbalistům ze země galského kohouta sebemenší šanci a první zápas ve skupině opanovali 7:0! „Kluci vstřelili úvodní gól, který nás uklidnil, pak jsme přidali druhý. Francouzi potom otevřeli hru a měli jsme dost sil, abychom je trestali, nakonec z toho bylo tak vysoké vítězství,“ pochvaloval si manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Česká reprezentace před zápasem s Francií (7:0) Zdroj: facebook.com/minifootballcom Druhým soupeřem České republiky byl výběr Austrálie. Pro svěřence Stanislava Bejdy se jednalo o nejtěžší zkoušku v základní skupině. Přesto zvládli Češi první poločas s výsledkem 4:0. Ve druhé části zápasu už tempo trošku zvolnili a světelná tabule ukazovala na konci duelu stav 5:1. Gól do sítě českého výběru byl dokonce jediným, který jsme v základní skupině inkasovali. „Australané byli hodně silný soupeř, nepříjemný, který nám nedal ani metr zadarmo, ale hráli jsme svoji hru, hodně pohybu, hodně přihrávání, vyhýbali jsme se dotykům s nimi, to se nám dařilo,“ vracel se k předchozímu utkání český útočník Jakub Polák. Po výhře nad Austrálií si Češi zajistili postup do vyřazovací části turnaje. Do závěrečného skupinového zápasu tak mohli jít reprezentanti s čistou hlavou.

Čeští fotbalisté nedali žádnému soupeři šanci a suverénně si došli pro první místo ve skupině Zdroj: facebook.com/minifootballcom Třetím, posledním soupeřem České republiky ve skupině A, byl tým Argentiny. Jihoameričané měli být jedním z kandidátů na celkový triumf, ale po dvou zápasech ve skupině neměli na kontě ani jeden bod. Pro národní tým mělo být utkání s Argentinou pomyslným vrcholem turnaje. Shodou okolností se ale role obou týmů prohodily. Podle toho také duel dopadl. Čeští fotbalisté odehráli střetnutí v exibičním duchu. Na závěr základní skupiny nadělili Argentincům deset gólů! „Zápas s Argentinou na mistrovství světa byl svátek, podle toho to taky z naší strany na hřišti vypadalo, velký dík patří trenérům i hráčům, nešetřili síly a dali soupeři desítku. Ukázali jsme sílu, sledovat takovou českou exhibici je radost a na krásně zaokrouhlených 10:0 se nezapomíná. Skvělý výkon od našich, od začátku bylo jasné, kdo je pán na hřišti, jen mě trošku mrzí, že jsme se v některých situacích zachovali lehkovážně, ale k tomu asi svádí takový výsledek,“ hodnotil duel generální manažer Zelenka.

Konečná tabulka základní skupiny A

1. Česká republika          3             3             0             0             9

2. Austrálie                      3             1             1             1             4

3. Francie                        3             1             1             1             4

4. Argentina                    3             0             0             3             0

Základní skupinu opanovala Česká republika se skóre 22:1. Nejlepším střelcem národního týmu se se čtyřmi přesnými zásahy stal Michal Salák. Po třech gólech si připsali Mařík, Koudelka a Hákl.

Kompletní program Mistrovství světa v malém fotbale 2017 Zdroj: facebook.com/AsociaceMalehoFotbaluCeskeRepubliky V osmifinále se český výběr utká s Brazílií. Zápas je naplánován na dnešek (12. 10.) od 22:00. Utkání bude možné sledovat na televizní stanici ČT Sport.

550 0