Lionel Messi slaví gól
Foto: facebook.com/LaLiga CZ/SK Aktuální informace

Football Leaks odhaluje detaily Messiho smlouvy

Lionel Messi slaví gól

Podle Football Leaks dostává Leo Messi za sezónu více než 100 milionů eur a Real Madrid chtěl v roce 2013 zaplatit výkupní klauzuli za tohoto hvězdného argentinského útočníka.

Skupina Football Leaks, která se zabývá zveřejňováním podrobností o hráčských smlouvách, odhalila některé informace o kontraktu Lea Messiho. Informace byly shromážděny francouzským deníkem Mediapart, který informuje o tom, že Argentinec dostává od svého zaměstnavatele 100 milionů eur v hrubém v této sezóně a to samé má přislíbeno i pro následující další tři ročníky

Po prodloužení smlouvy vydělává Messi dvakrát více než předtím. Dříve částka činila přibližně 50 milionů eur, což je více než dvojnásobek platu Cristiana Ronalda. Na druhou stranu podle Football Leaks vydělává brazilská hvězda Neymar v současné době přibližně 37 milionů eur čistého. Messiho výdělek se skládá z 71 milionů eur z mzdy, z niž 15 % pochází z televizních práv, odměna ve výši 63,5 milionů eur za prodloužení smlouvy a věrností bonus 70 milionů eur, pokud nebude chtít před koncem vypršení smlouvy opustit Barcelonu. Celkem to činí 417,5 milionů eur za čtyři sezóny, což dává dohromady více než sto milionů ročně.

Příjmy barcelonského útočníka se zvýší ještě více, pokud přidáme další bonusy za odehrané zápasy – 1,9 milionů eur hrubého, pokud odehraje minimálně 60 % zápasů a 12 milionů eur za výhru v Lize mistrů. Taková smlouva značně narušuje finanční limit Barcelony, který by neměl přesáhnout 70 % příjmů vyčleněných na platy hráče.

Lionel Messi si užívá opravdu pohádkový plat Zdroj: facebook.com/ChampionsLeague Madridský deník El Mundo píše o různých informacích, podle kterých má Messi v současné době vydělávat 35 milionů eur ročně a podpisový bonus by měl být až 100 milionů eur. Další informace médií, tentokráte německého listu Der Spiegel hovoří o tom, že o Messiho měl velký zájem Real Madrid. V červnu 2013, pár měsíců před příchodem Garetha Balea, argentinský právník informoval otce Messiho, že je Real Madrid ochoten zaplatit výkupní doložku ve výši 250 milionů eur.

Bílý balet byl ochoten nabídnout plat ve výši 23 milionů eur čistého, smlouvu do roku 2021 plus milion pro jeho otce. Real byl požádán, aby tuto informaci potvrdil, ale ten ji kategoricky zamítnul. Média rovněž informují, že by Leo podepsal tuto smlouvu na palubě soukromého letadla za přítomnosti právníků obou stran, Florentina Péreze a Miguela Padraza, tehdejšího sportovního ředitele Los Blancos.

Nejnovější zpráva z Football Leaks se navíc týká úniku daní. V roce 2016 měl Leo Messi zaplatit španělskému daňovému úřadu více než 12 milionů eur. Na hráče Barcelony byl totiž vyvíjen tlak v souvislosti s roky 2007 až 2009 kvůli tomu, že má nesrovnalosti s placením daní. Klub však najal osobu, která vyhodnotila celé riziko a dospěla k závěru, že nejlepším řešením bude, aby hráč zaplatil požadovanou částku a vyhnul se dalším problémům. Podle Football Leaks nicméně Messi nezaplatil tuto částku z vlastní kapsy, ale z pokladny FC Barcelona.

235 29