Hradec Králové si vykřesal naději na záchranu

1. liga: Kostky jsou vrženy! 28. kolo ale moc otazníků nevyřešilo. Kdo sestoupí a kdo získá titul?

Do konce ePojištění.cz ligy zbývá odehrát ještě dvě kola. O mistrovi ligy a o dvou sestupujích týmech však ještě není jasno. Závěr fotbalové ligy tak bude velice napínavý.

Fotbalisté Hradce Králové Zdroj: facebook.com/pg/fchradec Další kolo nejvyšší české fotbalové ligy je za námi. Hned několik zápasů nám mohlo přinést rozuzlení v podobě toho, kdo bude mistr ligy a kdo fotbalovou elitu definitivně opustí. V článku, ve kterém je detailně popsána situace na chvostu tabulky, si můžete přečíst o tom, co čeká sestupem ohrožené týmy ve zbytku sezony.

Článek Velká analýza: Záchranářské boje vrcholí! Kdo opustí fotbalovou elitu? Velká analýza: Záchranářské boje vrcholí! Kdo opustí fotbalovou elitu? Naše první fotbalová liga má už 27 odehraných kol, zbývají pouze 3. Zraky fanoušků se upínají k vrcholu tabulky, kde vrcholí bitva mezi Plzní a Slavií o ligový titul. Rozhodnuto však není ani na druhém pólu tabulky. Fotbalovou elitu opustí dva kluby, ani o jednom sestupujícím není jasno. Pojďme si tedy detailně rozebrat situaci na dně tabulky. Žádná změna na vrcholu tabulky

Jasno však ani není o tom, kdo zvedne nad hlavu pohár pro vítěze ligy. Po dvacátem 27. kole byl rozdíl mezi první Slavií Praha a druhou Viktrorií Plzeň dva body. Jako první svůj zápas rozehrála v pátek Viktorka, která ve Štruncových sadech přivítala Mladou Boleslav. Plzeň potřebovala nutně vyhrál, ale zápas se pro ní vyvíjel tragicky, v 65. minutě prohrávla úřadující mistr už 0:3! Heroickým výkonem byl ale stav na konci utkání 3:3. V 90. minutě rozhodl o dělbě bodů Lukáš Hejda.

Ztráty Plzně mohla využít Slavie, která v malém pražském derby přivítala Duklu Praha. I přesto, že "sešívaní" dvakrát v zápase vedli , tak nakonec se musí spokojit s bodem za remízu 2:2.

Bodový rozdíl tak zůstává stále stejný - dvoubodobý. Ve dvacátem devátem kole jede Slavia do Mladé Boleslavi, Plzeň zase do Brna. Poslední zápas odehraje Slavia na Strahově (kvůli kulturní akci v Edenu) proti Zbrojovce Brno. Viktorka přivítá Vysočinu Jihlava. Udrží si Pražané bodový odstup a vyhrají po několika letech ligový titul, nebo se Plzni podaří stáhnout dvoubodovou ztrátu?

I díky dvěma gólům Michaela Krmenčíka vytěžila Plzeň remízu Zdroj: facebook.com/fcviktoria.cz

Brno se zachránilo, jak jsou na tom ostatní kluby?

Nejmenší šanci na sestup měla Zbrojovka Brno, které stačilo uhrát jediný bod. Tento úkol splnila i když se nejednalo o snadný zápas. Soupeřem totiž byla Příbram, která potřebovala nutně bodovat, nejlépe hned za 3 body. Lépe do utkání vykročila 1.FK Příbram, která šla v 19. minutě do vedení. Brno však třemi góly zvrátila utkání na svou stranu. Tomáš Pilík sice zkorigoval v 90. minutě na 2:3, ale to bylo od příbramských už vše. Brno si tak ze Středních Čech přivezlo 3 důležité body a definitivně se zachránilo. Naopak Příbram si záchranu výrazně zkomplikovala. Nejen, že bude muset všechny zápasy vyhrát, ale bude muset spoléhat i na prohry svých konkurentů v boji o záchranu.

Důvodem strachu Příbrami je fakt, že dva ze tří konkurentů dokázali naplno bodovat. Vysočina Jihlava i Hradec Králové dokázaly své zápasy vyhrát, jediný tým, který ztratil byla Bohemka. "Ježci" přejeli Zlín na jeho hřišti 3:0, když se dvěma přesnými zásahy prosadil Davis Ikaunieks. Hradec Králové vybojoval cennou výhru 2:1 na domácím stadionu "Pod lízatky" proti Slovácku. V zápase mezi Teplicemi a Bohemians Praha 1905 padl jediný gól. O výhře domácích rozhodl Michal Jeřábek. Teplice tak stále živí naději na kvalifikaci do Evropské ligy. Naopak "klokani" se přiblížili sestupovému pásmu pouze na rozdíl jednoho bodu. Co čeká tyto týmy ve zbytku sezony, a jaké jsou jejich vyhlídky, si můžete přečíst zde.

Boje o záchranu po 28. kole Zdroj: facebook.com/prvnifotbalovaliga