Michal Šlesingr
Foto: Facebook: Český biatlon

Vytrvalostní závod ovládl Johannes Thingnes Boe. Češi mimo elitní dvacítku

Michal Šlesingr

První individuální závod Světového poháru vyhrál norský závodník Johannes Thingnes Boe s pohodlným náskokem na druhého Quentina Fillon Mailleta z Francie. Bronz vybojoval jeho krajan legendární Martin Fourcade. Češi především vinou horší střelby skončili mimo elitní dvacítku.

První individuální závod mají za sebou po ženách i muži. Nejlepší výkon z českých závodníků předvedl Michal Šlesingr. Ten sice minul tři terče, ale své pochybení částečně napravil v běžecké části, díky čemuž z toho bylo v cíli 26. místo. Ondřej Moravec zastřílel z českých závodníků nejčistěji. Z dvaceti položek netrefil pouze jedinou. Bohužel se mu však dnes běžecky nedařilo a v konečném pořadí obsadil třicáté místo.

Michalu Krčmářovi nesedla střelba. Hned při první střelecké zastávce minul dva terče a připsal si tak dvě minuty navíc. A ani poté se mu ve střelbě příliš nedařilo, což vyústilo v dalších pět trestných minut. Krčmářovi tak v prvním individuálním závodě sezóny připadlo nebodované 66. místo.

A ani další čeští závodníci nepředvedli dobré střelecké výkony. Tomáš Krupčík i Jaroslav Soukup nechali na střelnici tři, respektive čtyři terče, a stejně jako Michal Krčmář i oni dojeli mimo bodované pozice. Krupčík obsadil 71. místo, Soukupovi pak připadla 86. příčka.

Z vítězství se radoval Nor Johannes Thingnes Boe, jenž zvítězil s více než dvouminutovým náskokem. Stříbro vybojoval Quentin Fillon Maillet. Loňský vítěz Francouz Martin Fourcade sice při čtvrté střelbě zapsal dvě trestné minuty, ale díky rychlému běhu obsadil bronzovou příčku.

Pořadí mužů ve vytrvalostním závodě na 20 km

1. Johannes Thingnes Boe (NOR) 53:24,5 (0)

2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +2:01,0 min (0)

3. Martin Fourcade (FRA) +2:14,3 min (2)

26. Michal Šlesingr (CZE) +4:45,0 min (3)

30. Ondřej Moravec (CZE) +5:01,5 min (1)

66. Michal Krčmář (CZE) +8:09,7 min (5)

71. Tomáš Krupčík (CZE) +8:12,4 min (3)

86. Jaroslav Soukup (CZE) +10:00,7 min (4)

92 0