Česká biatlonistka Veronika Vítková
Foto: www.facebook.com/veronikavitkovabiatlon

Veronika Vítková vybojovala ve sprintu osmou příčku!

Česká biatlonistka Veronika Vítková

Skvělý závod pro Veroniku Vítkovou! Česká závodnice díky bezchybné střelbě obsadila osmou pozici. Prvenství vybojovala německá závodnice Denise Hermann.

Nejlepší česká závodnice v dnešním sprintu Veronika Vítková v pátečním závodě sestřelila všechny terče, díky čemuž si zajistila umístnění v elitní desítce, konkrétně osmou příčku, a navázala na povedený výkon z vytrvalostního závodu. Z českých biatlonistek se jí vstup do sezóny podařil nejlépe a dala zapomenout na nepovedený výkon ze smíšené štafety.

Její střelecký výkon do jisté míry napodobila Eva Puskarčíková. Česká závodnice na střelnici nechala jeden nesestřelený terč, což pro ni znamenalo sto padesát metrů navíc. V konečném pořadí obsadila Puskarčíková 32. místo, a připsala tak další body do celkového hodnocení SP.

Lea Johanedisová stejně jako před ní Vítková trefila všech deset terčů, ale v kombinaci s pomalým během ani čistý zápis nestačil na postup do nedělní stíhačky. Jessica Jislová v leže sestřelila všech pět terčů, bohužel ve stoje se dopustila Jislová tří minel a šance na slušné umístění byla ztracená. V cíli jí patřilo až 91. místo, a bodově tak vyšla Jislová naprázdno a postup do stíhačky jí utekl.

Lucie Charvátová se bohužel střelecky stále trápí. V dnešním sprintu udělala při položce v leže hned tři chyby a musela tak kroužit 450 metrů navíc. A ani při střelbě ve stoje nedokázala Charvátová sestřelit všech pět terčů a znovu musela kroužit, i když tentokrát to bylo "pouze" 150 metrů. I tentokrát kvůli střelbě doběhla mimo bodované pozice, konkrétně na 72. příčce a olympijskou sezónu nezahájila moc dobře.

Zlatou medaili vybojovala s bezchybnou střelbou německá závodnice Denisa Hermann. Na druhé místo se vyšplhala Francouzka Justine Braisaz a bronz připadnul ukrajinské závodnici a medailistce z vytrvalostního závodu Yulii Dzhima. 

Pořadí žen ve sprintu na 7,5 km

1. Denisa Hermann (NĚM) 19:54,8 min min (1)

2. Justine Braisaz (FRA) +15,2 s (0)

3. Yuliia Dzhima (UKR) +19,6 s (0)

8. Veronika Vítková (CZE) +35,9 s (0)

32. Eva Puskarčíková (CZE) + 1:21,5 min (1)

67. Lea Johanedisová (CZE) +2:20,6 min (0)

72. Lucie Charvátová (CZE) + 2:29,8 min (4)

91. Jessica Jislová (CZE) +3:06,3 min (3)

151 223